KAR GROUP İSO 2. 500 sıralamasında 277’nci sırada!

KAR GROUP İSO 2. 500 sıralamasında 277’nci sırada!

Türkiye’nin önde gelen hazır beton ve yapı kimyasalları üreticisi olarak inşaat ve gayrimenkul sektörüne yönelik yatırımlarıyla da sektördeki gücünü destekleyen Kar Grup, dev yatırımlarının karşılığını almaya başladı. HYPERLINK “http://www.iso500.org.tr/marka-detay/ikinci500/2018/KiBSAs-Karadeniz-insaat-ve-Beton-San-ve-Tic-As_277/1” KİBSAŞ Karadeniz İnşaat ve Beton San. ve Tic. A.Ş. olarak, 2018 yılında sergilediği başarılı büyüme performansıyla “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu- 2018” sıralamasında 277’inci sırada yer aldı. 2018’i, üretiminden elde ettiği toplam 254.955.550 TL’lik satışla kapatmayı başardı.

Yarım asırdan uzun bir süre önce faaliyetlerine başlayan bir şirket olarak, bugün Türkiye’nin önde gelen kireç, hazır beton, asfalt, prefabrik beton elemanları ve yapı kimyasalları üreticisi konumuna yükseldiklerini, gayrimenkul ve inşaat sektörüne yönelik yatırımlarla da büyüme süreci içine girdiklerini vurgulayan Kar Grup Yönetim Kurulu üyesi Şenol Üçüncü, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

Şenol Üçüncü:
“2019 ve 2020 döneminde yeni atılımlar bizi bekliyor”

“2000’lerin başında İstanbul’daki inşaat piyasasının hareketlenmesiyle bir büyüme süreci içine girdik. Bugün geldiğimiz noktada bu sürecin etkilerini yaşıyoruz. 2018’de gerçekleştirdiğimiz yeni yatırımlarla “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu- 2018” sıralamasında 277’inci sırada yer aldık. Türkiye’nin yenilikçi hazır beton ve yapı kimyasalları üreticisi olarak 2019 yılında da hayata geçireceğimiz yeni yatırımlarla bu konumumuzu yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu yıl ve 2020 yılı hem şirketimiz hem de ekonomimiz için yeni atılımların yaşanacağı bir dönem olacak. ”

Kar Group hakkında:
1969 yılında İstanbul Pendik’te madencilik faaliyetleriyle ticaret hayatına adım atan Kar Group, zaman içerisinde Marmara Bölgesi’ndeki çalışmalarını geliştirerek yeni iş alanlarını bünyesine kattı. Agrega, kireç, hazır beton, asfalt, prefabrik beton elemanları ve yapı kimyasalları üretimlerini gerçekleştiren Kar Group; ürünlerini müşterilerine en hızlı ve en ekonomik şekilde ulaştırmak üzere kendi lojistik filosunu da oluşturdu. 2010 yılında inşaat demiri satışına başlayan Kar Group, 2017 yılı itibariyle konut üretimini de iş kolları arasına kattı. Kendine ait 600 araçlık filosuyla inşaat sektörüne A’dan Z’ye hizmet veren Kar Group, bugün Türkiye’nin en büyük müteahhitlik firmalarının tedarikçisi konumunda bulunuyor. Taşeron hizmeti almayan ve tüm faaliyetlerini öz varlığı bünyesindeki tesis, gayrimenkul, makine ve araçlarla gerçekleştiren Kar Group, tüm altyapı ve üstyapı taahhüt işlerini başarıyla yürütüyor.