Peşinatsız Ev Alma Kampanyaları

Peşinatsız Ev Alma Kampanyaları

Fuzul ev, peşinatsız ev almak isteyen kişilere; kısa süre içerisinde ev sahibi olabilme fırsatı sunmaktadır. Fuzul Ev’in peşinatsız ev kampanyaları şunlardır:

  • Zaman Tasarruflu Model: 40 aydan 240 aya varan vade seçeneği ile kişiye ev alabilme imkanı sunulan bir modeldir. Öncelikle bu modele kayıt olan kişiler; noter huzurunda yapılacak olan bir çekiliş ile hangi ayda evlerini almaya hak kazanacaklarını öğrenirler. Kişilerden alınan organizasyon bedelinin düşük olduğu bir modeldir. Kişinin yapacağı geri ödemeleri, istediği aralıklarda yapabilme imkanının olduğu bir modeldir.
  • Sabit Teslim Modeli: Çekiliş yöntemi ile kişinin hangi ayda evini alabileceği belirlenmektedir. Ödeme planını kişinin belirlediği bir modeldir. Kişinin aylık ödemelerini ödeyemeyeceğini düşünmesi ya da geciktirmesi durumunda; ödeme planında dondurmalar yapabilme imkanının mevcut olduğu bir modeldir.
  • Tüfe Endeksli Model: Kişilerin zarar etmeyeceği bir ödeme yöntemi olan bu yöntem; kişinin yaptığı ödemelerin, ödemeleri yaptığı dönemin tüfe oranına göre hesaplandığı bir modeldir.
  • Çekilişsiz Modeller: Noter huzurunda yapılacak çekiliş ile; peşinatsız ev sahibi olacağı tarihi şansa bırakmak istemeyen bir kişinin seçmesi gereken bir modeldir. Kişiye 240 aya varan vade seçeneği sunulmaktadır.

Fuzul Ev Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Fuzul Ev başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

  • Peşinatsız ev almak isteyen kişilerin başvuru yaptığı Fuzul Ev; kişilere istedikleri zaman sistemden çıkabilme imkanı tanımaktadır. Kişinin sistemden çıkması durumunda; kişiye o tarihe kadar yaptığı bütün ödemeler eksiksiz olarak geri ödenmektedir. Ancak kişiden alınan organizasyon ücreti geri alınmamaktadır.
  • Kişilere ödeme planı konusunda kolaylık sağlanmaktadır. Kişilerin aylık taksitlerini ödeyememeleri durumunda, sistemden çıkartma işlemi hemen uygulanmamaktadır. Öncelikle kişiye, aylık ödemesi gereken taksitleri erteleyebilme imkanı sunulmaktadır.
  • Kişinin Fuzul Ev’e ödediği taksitler bittiğinde; kişi hala istediği evi alamamışsa yani kişiye sıra gelmemiş ise, bu durumda Fuzul Ev kişiye taksit bitiminde ev alma imkanı sağlamaktadır.
  • Herhangi bir peşinat zorunluluğu olmadığı gibi, ara ödeme zorunluluğu da yoktur.
  • Kişilerin aldıkları kredilere herhangi bir faiz uygulanmamaktadır.