Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Günümüzde bankaların vermekte olduğu konut kredi faizleri oldukça fazla bir durumdadır. Aldığı maaşın büyük bir çoğunluğunu banka kredi faizine ödemek istemeyenler ev almak yerine kirada oturmayı tercih ediyor. Bu durumda ömür boyu kiracı olarak yaşamını sürdürmek zorunda kalıyor. Ancak ev alıp kendi evinde oturmak isteyenler de banka dışında ev alma yöntemlerine dahil olarak bu programdan yaralanmayı tercih ediyor. Bunlardan bir tanesi de faizsiz ev alma yöntemidir.

Faizsiz ev almanın en büyük avantajı banka kredileri gibi ana paranın yarısı kadar faiz ödemiyor olmanızdır. Birçok firma bazı bankalarla anlaşarak faizi de daha az ödetiyor. Ancak böyle bir durumda bile çok fazla faiz ödendiği için insanlar bu durumu tercih etmiyor. Bu nedenle insanlar biraz daha gelirini düşünerek hareket etmeyi tercih ediyor. İster biraz peşinat ödeyip senetle ev almaya girebilir, isterseniz hiç peşinat ödemeden direkt olarak taksitle girebilirsiniz.

 Faizsiz Nasıl Ev Alınır?

Faizsiz ev almayı düşünen kişiler ilk olarak firmalarla görüşme sağlamaları gerekir. Faizsiz ev alma yolu oldukça kolay bir iştir. Herhangi bir peşinat ve faiz ödemeden bu işlemi yapan birçok firma var. İstediğiniz vadeye bölerek gelirinize göre ödeme planı çıkartmanız gerekir. Birçok firma size senetle ev veriyor. Senetleriniz bitmeden ev sizin olamıyor. Son senedi ödeyene kadar ev firmanın olarak kalıyor. Ne zaman ki ödemenizi bitirirsiniz firma evin üzerinde bulunan taşınmaz adını kaldırır ve ev tamamen sizin üzerinize geçmiş olur.

Ev Alma Seçenekleri

Faizsiz ev alma yolu seçeneklerinden bir tanesi de emin evim, bir evim, faizsiz ev gibi firmalardan kura yöntemiyle ev almaktır. Bu gibi firmalar sizlere belli bir vade oranı sunar. Bu vadeleri siz kendiniz durumunuza göre belirlersiniz. Faizsizev.org internet adresinden ev almanın yöntemlerini detaylı bir şekilde araştırmanız mümkün. Bu gibi firmaların size en büyük avantajı bankalar gibi faiz eklemez. Sıkışık olduğunuz zamanlarda ödeme konusunda zorlu yaşarsanız firma ile görüşerek taksit erteleme yapabilirsiniz. Çıkmak istediğiniz zaman ise ödediğiniz kadarını alarak sistemden çıkabiliyorsunuz.