Mevlüt Uysal: Metrobüs Silivri’ye kadar uzayacak

Mevlüt Uysal: Metrobüs Silivri’ye kadar uzayacak

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı olan Mevlüt Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlarla biraraya geldiği mitingde açıklamalar yaptı  “Metrobüs’ü Beylikdüzü’nden Büyükçekmece’ye sonrasında da Silivri’ye kadar uzatacağız” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da Büyükçekmece’de vatandaşlarla biraraya geldi. Mitingde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan’ı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal vatandaşlara önemli bazı açıklamalarda bulundu.

Büyükçekmece’de gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Adayı Binali Yıldırım, AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal ve AK parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’da yer aldılar.

İstanbul Kartal’da Halkalı-Gebze Banliyö hattını açtıklarını dile söyleyen Mevlüt Uysal, “İnşallah bu hattımız günlük Bir buçuk milyon yolcu taşıyacak. Bizim Metrobüs’ten kalkan yolcumuzdan da inşallah bir bölümü bu hatta kayacak.O alacağı yolcu karşılığında biz Beylikdüzü’nden metrobüsü Büyükçekmece mahallerine sonra Kumburgaz’a sonrasında da Silivri’ye kadar uzatacağız. Yine Yenikapı’dan Beylikdüzü’ne metro planımız var. Büyükçekmece merkezden öncesinde birinci etabında Mimar Sinan’a ve devamında inşallah ikinci etabında da Silivri’ye İstanbul sınırına inşallah o da uzayacak. Sadece ulaşım değil, ulaşım akslarından altyapısına inşallah Büyükçekmece hizmetle buluşacaktır. İstanbul’da belediyecilik adına yapılmış güzel bir hizmet var ise mutlaka Büyükçekmece’de bu hizmetlerle tanışacak” şeklinde açıklama yaptı.