Teknik Yapı, faiz indirimini yüzde 30 indirimle destekledi

Teknik Yapı, faiz indirimini yüzde 30 indirimle destekledi

Geçtiğimiz sene yaşanan olunsuzluklar sonrası yeni yılın ik çeyreğinde toparlanmaya başlayan konut sektöründe son zamanlarda yaşanan her güzel avantajı konut alıcısına direkt yansıtan Teknik Yapı şimdi ise müşterilerine Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.28’e düşürmesi kararına artı yapmış olduğu indirim oranını yüzde 30’a çıkardı ve ara ödemeleri de kaldırdı.

Ziraat Bankası son zamanlarda ekonomimizde yaşanan olumlu gelişmeler ve maliyetlerde yaşanan iyileşmelere dikkat çekilerek konut alıcılarına destek olunması için 4 mart 2019’dan itibaren konut kredilerinde aylık faiz oranını 1.28 olarak yapacağını duyurdu.

Kamu bankalarının gayrimenkul piyasasını eski hızına kavuşturmk için destek veren Teknik Yapı’dan da çok önemli bir destek geldi. Ziraat Bankası yüzde 1,28 faiz oranından kullandıracağı krediyi, İNDİRİM ORANINDA ORANI YÜZDE 30’A YÜKSELTEREK ve de ARA ÖDEMELERİDE KALDIRARAK müşterilerine uygulama kararı aldı.

Teknik Yapı, 2018 fiyatları ile satışta olan daire fiyatlarında Ziraat Bankası’nın faiz indiriminden gelen avantajı daha cazip hale getirdi. Teknik Yapı, Ziraat Bankası’nın konut kredi faizini yüzde 1,28’e düşürmesi ile birlikte ortaya çıkan 0,21 oranındaki avantajı, müşterilerine daha fazla indirim, ara ödemesiz taksit olarak yansıtacak.

Ziraat Bankası’nın yeni belirlediği düşük faiz oranlı konut kredisi faiz oranına göre fiyat ve ödeme planlarında değişiklikler yapan Teknik Yapı, 2018 fiyatları ile satışı devam eden daire fiyatlarındaki indirim oranında yüzde 30’a yükseltti ve de ara ödemeleri kaldırdı. Ve kendi özsermayesini devreye sokarak 120 ay vadeye uzattığı konut kredi faiz oranınıTeknik Yapı, yüzde 0,98 seviyesine çekti.

‘Her türlü avantajı müşterimize yansıtıyoruz’

“Gayrimenkul sektörünün son dönemde içinde bulunduğu durgunluğu hareketlendirmek için atılan her adıma destek vermek, bizim en başta gelen önceliğimizdir” şeklinde konuşan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Gün artık, elbirliği ve güç birliği yapma zamanıdır. Gün, en uygun şartlarda konut ihtiyacı olanlara talebini karşılama günüdür. Devletimizin en büyük kurumları, bu konuda ilk adımı atarak bizlere öncülük ediyorsa, biz de buna destek vermeliyiz” şeklinde açıklama yaptı.

Teknik Yapı mevcut kampanyalarda müşteriye vermiş olduğu faiz oranın aylık 0,98 olduğuna dikkat çeken Umut Durbakayım “Ziraat Bankası’nın faiz oranlarını aylık yüzde 1,49’dan yüzde 1,28 düşürmesi, aslında bizim öz kaynakları devreye alarak uyguladığımız yüzde aylık 0,98 faiz oranından kaynaklanan katılım payı yükümüzü oldukça rahatlatacaktır. Ancak Teknik Yapı yönetimi olarak aldığımız karar doğrultusunda, müşterilerimize sunduğumuz katılım payını kesintisiz sürdüreceğiz ve bankanın sağladığı faiz avantajını yine konut alıcılarına yansıtacağıs” dedi.