Ev alacaklar Müjde! Ziraat Bankası faiz oranını 1.28’e düşürdü

Ev alacaklar Müjde! Ziraat Bankası faiz oranını 1.28’e düşürdü

Konut kredisi faiz oranlarında düşüş hızlı bir şeklide devam ediyor. Ev alacak olanlara müjde Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası konut kredisinde 120 aya kadar olan faiz oranını  yüzde 1.28 yaptı. Konut kredisi faiz oranları her geçen gün düşmeye devam ediyor. Ziraat Bankası son günlerde ki konomideki olumlu gelişmeler ile birlikte faiz oranlarında adım atmaya devam ediyor.

Sputnik’te çıkan habere göre, Ziraat Bankası konut ve ihtiyaç kredisinde faiz oranlarını düşürdü. Banka, konut kredisi faiz oranını 120 aya kadar yüzde 1.28’e, ihtiyaç kredisi faizini ise 60 aya kadar yüzde 1.53’e düşürdü.

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Ziraat Bankası ülkemizde katma değer sağlayan her çeşit ekonomik faaliyetin yanında olup bir parçası olarak konut sektörüne uzun yıllardır öncü ve etkin finansal çözümler sunmaktadır. Her sene pazar payını kesintisiz yükselten Ziraat Bankası konut kredilerinde sektörün açık ara lider bankası olmuştur.

Ziraat Bankası, vatandaşların konut kredisi taleplerini; uygun faiz oranları, kaliteli hizmet, hızlı ve kolay değerlendirme süreçleri, her keseye uygun koşullarda sunulan geniş ürün yelpazesi ve gelire uygun özel ödeme planı seçenekleri ile karşılamayı devam ettirmektedir.

Ziraat Bank; bir taraftadan konut üreticisi firmalarımız ile bireyleri düşünen çözüm önerilerini sürekli geliştirmeye devam ederken, aynı zamanda vatandaşlarımızın mümkün olan en iyi maliyetle konut edinmelerini amaçlamaktadır. Bu kapsamda Ziraat Bankası; son dönemde ekonomide yaşanan olumlu gelişmeleri ve maliyetlerde görülen iyileşmeyi müşterilerine yansıtmak için konut kredisi faiz oranlarını 04 Mart 2019 tarihinden itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık yüzde 1,28’e düşürmüştür.

Bir diğer taraftanda, ihtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranını aylık yüzde 1,53’e çekmiştir.

Her gelir grubunda var alan müşterilerin kullanımına sunulan imkanlar ile gerek konut ihtiyacı olan vatandaşlarımıza gerekse de konut üreticisi firmalara çok önemli bir destek sağlanmasının yanı sıra, ihtiyaç kredilerinde de müşterilere maliyet avantajı sağlanacaktır.