Konut kredisi faiz oranını bir banka daha 0.98’e çekti. Müjde!

Konut kredisi faiz oranını bir banka daha 0.98’e çekti. Müjde!

Konut kredisi faiz oranları Geçen sene ortalarında ekonomide yaşanan çalkantılar nedeiyle çok fazla yükselmiş faiz oranları yüzde 3’ün üzerine çıkmıştı. Vatandaş bu faiz oranları ile ev alımını ertelemiş ve bekleyişe geçmişti,  2018 yılı son aylarında kamu bankalarının firmalarla birlikte başlattığı 0.98 konut faiz oranına katılım bankaları da destek vermişti, 5 bankanın uyguladığı 0,98 faiz oranın bir banka daha destek verdi. Kuveyt Türk bankası, belirlenmiş olan Firmalarla Konut Finansmanında kâr oranını yüzde 0,98’e inidirdi!

Konut kredisi faiz oranında 0,98 120 ay vade

Konut kredisi faiz oranında Türkiye’de öncü katılım bankası olan Kuveyt Türk, yüzde 0,98 kâr oranı ve 120 ay vade ile 500 bin TL’ye kadar konut finansmanı sağlayacağını açıkladı. Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Konut üreticisi firmalarla birlikte vatandaşlarımızı ev sahibi yaparken ekonomimize de katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Kuveyt Türk, belirlenmiş inşaat firmalarıyla yaptığı anlaşma kapsamında sınırlı sayıda konut finansmanında kâr oranını yüzde 0,98’e düşürdü.

Konut alımlarında yeni kredi kullanımına yönelik 500 bin TL’ye kadar finansman sağladıklarını belirten Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Konut üreticisi firmalarla birlikte hem vatandaşlarımıza hem de ekonomimize katkı sunmayı amaçladık. Kuveyt Türk olarak konut kredisi faiz oranını yüzde 1,78’e çektik. Bankamızla anlaşma sağlayan firmaların verdiği destekle birlikte, müşterilerimize bu oranın yalnızca yüzde 0,98’lik kısmını yansıtacağız. 120 aya varan vade seçeneklerimizi de, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için en uygun şekilde düzenliyoruz” diye konuştu.

Konut finansmanı, Kuveyt Türk ile iş birliği yapan firmaların elinde bulunan bitmiş, teslime hazır sınırlı sayıda konut için geçerli olacak. Kampanyanın detaylarına Kuveyt Türk şubelerinden ulaşmak mümkün..