Evim Türkiye ile Türk gayrimenkul firmaları gurbetçilerimizin ayağına gidecek

Evim Türkiye ile Türk gayrimenkul firmaları gurbetçilerimizin ayağına gidecek

Evim Türkiye, Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimize ve avrupalılara yönelik yapılacak olan Türkiye’de ki marklaı konut üreticilerinin projelerini tanıtım yapabilme ve satış yapabilme imnakı sunacak. İlk olarak Almanya Düsseldorf’ta yapılacak olan “Evim Türkiye” gayrimenkul fuarı 8-10 şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’de markalı konut üretici firmalarının hayata geçirdiği markalı konut projelerini yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımıza ve yabancı yatırımcılara tanıtımı yapılması amaıyla düzenlenen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteklediği ve Demirören Medya ile İSTExpo Fuarcılık tarafından düzenlenen “Evim Türkiye” fuarlarının birincisi 8-9 ve 10 şubat 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenecek.

Evim Türkiye‘ye destek sözü

Evim Türkiye fuarı için Demirören Medya ve İstexpo temsilcileri, Köln, Düsseldorf ve Essen Başkonsoloslarını makamlarında ziyaret ettiler. Almanya başkonsoloslarıda, hem sektörün hem de Almanya’da yaşayan vatandaşların böyle bir fuara ihtiyacı olduğunu söyleyerek destek sözü verdiler.

Türkiye yatırım için çok doğru adres

T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, Türkiye ekonomisinin yararını için olacak her organizasyona destek verdiklerini belirtip özellikle Almanya’da yapılacak olan tanıtım faaliyetlerinin öneminine değindi. Almanyada yaşayan Türk vatandaşlarının yanı sıra Türkiye’de yatırım yapmayı düşünen Almanlar vatandaşlarınada Evim Türkiye gibi fuarlarla ulaşılması gerektiğini söyleyen Gürel, Düsseldorf’un bu organizasyon için çok doğru bir adres olduğunun altını çizdi.

Evim Türkiye ile Türk gayrimenkul sektörü Düsseldorf’a taşınacak

Evim Türkiye fuarı için 428 bin şirketin üyesi olduğu ve dünyanın ikinci büyük Odası İstanbul Ticaret Odası da Düsseldorf Messe’de (Fuar) düzenlenecek Evim Türkiye fuarında 256 metrekarelik standıyla yerini alacak. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “İTO olarak bir anlamda İstanbul’u Düsseldorf’a taşıyacağız. İnşaat ve gayrimenkul sektörü, yeni satış imkanlarını çok uzakta değil, Avrupa’daki Türkiye’de bulacak. Dövizdeki dalgalanmadan etkilenmeyen gurbetçilerimiz de, birikimlerini en iyi şekilde bu sektörde değerlendirme ve daha da kazançlı çıkma şansına sahip olacak. Evim Türkiye Fuarı, başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa’da yaşayan yabancıların Türkiye’de bir gayrimenkul yatırımı yaparak, yatırımcı Türk vatandaşı olmaları için de ciddi bir fırsat” şeklinde konuştu.

GYODER, İNDER ve KONUTDER gibi gayrimenkul sektörünün önde gelen çatı kuruluşları da destek veriyor. Fuarla birlikte markalı konut projeleri; yurtdışında yaşayıp ülkesinde yatırım yapmak isteyen Türk vatandaşları ve yabancı yatırımcılar sıcak satış noktasında buluşacak. Evim Türkiye fuarı 6 bin metrekarede düzenlenecek. Fuara katılmak isteyen inşaat şirketleri için başvurular devam ediyor.