İmar Barışı için hangi bankalar düşük faizli kredi veriyor?

İmar Barışı için hangi bankalar düşük faizli kredi veriyor?

İmar Barışı için bazı bankalar düşük faizli kredi imkanı sunuyor. hükümetin geçtiğimiz sene başlattığı imar barışı için düşük oranda kredi veren banklar Ziraat Bankası, Vakıfbank ve HalkBank. İmar barışından faydalanmak isteyen vatandaşlar finansal destek için bu bankalardan yüzde 1.33’den başlayan faiz oranları ile kredi kullanabilecekler.

Geçtiğimiz sene başlatılan imar barışı son olarak 31 Aralık 2018’e kadar bitirilmesi planlanmış ancak uazatılması için çok fazla telep olması üzerine imar barışı uygulaması Resmi Gazete kararı ile 15 Haziran 2019 tarihine kadar uzatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının toplamda 14 milyon yapının imar barışından faydalanmasını beklediği kampanyasından faydalanmak isteyenler için finansal durumu olmayan vatandaşlara kamu bankalarından, Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank düşük faizli kredi kullandırıyor.

Kamu Bankalarında imar barışı kredisi

Kamu bankaları imar barışı için düşük faizli kredi imkanı verirken ayrıca anlaşmalı konut projelerinden konut almak isteyenlere de yüzde 0.98 faizli konut kredisi kampanyası da yapıyor. Ziraat Bankası, VakıfBank ve HalkBank İmar Barışı Kredi Kampanyası dahilinde yüzde 1.33’den başlayan faiz oranlarıyla kredi imkanı sunuyor..

İmar Barışı için kullanlacak kredi faiz oranları

İmar barışı için kamu bankalarının ortak verdiği kararla imar barışı kredi kampanyasında Yapı Kayıt Belgesi için kredi başvuru yapacak olan vatandaşlara düşük oranlı kredi veriliyor. İmar Barışı için başvuru yapanlar 60 ay vade için yüzde 1.33’ten başlayan faiz oranıyla kredi alabiliyorlar. 20 bin TL’ye kadar olan kredilerde 48 ay vade için faiz oranı yüzde 1.33 iken, 100 bin TL’ye kadar olan kredilerde 48 ay vade için yüzde 1.48, 100 bin TL üzeri kredilerde ise yine 48 aya kadar olan vadelerde yüzde 1.65 olarak kredi alabiliyorlar.

İmar Barışı başvuru süresi ne kadar uzatıldı?