KAÇIRMAYIN! Ev sahibi olmak isteyenlere 0,98 faizli fırsatlar

KAÇIRMAYIN! Ev sahibi olmak isteyenlere 0,98 faizli fırsatlar

2018 yılı içinde yaşanan ekonomik dalgalanmalar ile konut sahibi olmak isteyenlerin hevesleri kursağında kalmış ve üzülerek ekonominin toparlanmasını ve konut kredisi faizlerinin düşmesini bekleme sürecine girmişlerdi.

Evet artık beklemeye geçen, ev sahibi olmayı geciktiren vatandaşlarımız için o fırsat kamu bankalarının ve inşaat firmalarının yaptığı anlaşma ile yeniden yüzde 1’in altına çekilen 0,98 konut kredisi faiz oranı ile yeniden yeşerdi. Bu konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı sevindirdiği kadar ekonominin lokomotifi olan ve 200 sektörü ekonomik olarak ayakta tutan inşaat firmalarınıda sevindirdi.

Ev almak isteyenler 0,98 faizli fırsatları kaçırmayın

Konut almayı planlayanlar için 2018 yılı ne kadar çalkantılı geçsede kısa sürede bu çalkantı el ele veren kamu bankaları ve inşaat firmaları tarafından toparlanmaya başlıyor. Kamu bankalarının öncü olduğu bu 0,98 konut kredisi indirim kanpanyasına özel bankalarında kayıtsız kalmayarak destek vereceğini düşünüyoruz. Konut almak isteyenler için beklenen an geldi. Özel bankalarında kredi faiz oranlarında inidirimlerini hızlandırması ile vatandaşımızın her daim güvenerek yatırım yapmış olduğu konut sektörünün eski günlerini yeniden yakalayacağını bekliyoruz.

KDV ve harç indirimi yıl sonu sona erecek

Yıl sonuna kadar geç kalmadan konut alan vatandaşımız 0,98’e inen konut kredisi fırsatı yanında ayrıca hükümetimizin yıl sonuna kadar uygulamış olduğu KDV indirimi ve harç indiriminden de faydalanacaklar. Ayrıca inşaat firmalarının yıl sonuna özel indirim kampanyaları ile de konut almayı düşünen vatandaşlaımızın dört taraftan yüzleri gülecek. Yıl sonu fırsatlarını kaçırmayan vatandaşlarımız yeni yıla oldukça karlı girecekler.