Ev alacaklara müjde Ziraat Bankasından flaş konut kredi faizi kararı

Ev alacaklara müjde Ziraat Bankasından flaş konut kredi faizi kararı

Ziraat Bankası, bugün açıkladığı flaş konut kredis faizoranı ile konut kredisi oranını yüzde 1.78’e indirdi ve kendisi ile çalışan inşaat firmalarından konut alacakara ise 0.98 vade farkı ile sürpriz konut kredisi kullandırma kararı aldı.

Ziraat Bankası bugün konut kredileri ile ilgili çok önemli flaş karar ile sektör ve vatandaşlar için olumlu bir adım attı. Banka tarafından yapılan açıklamayla konut kredilerinde uyguladıkları aylık faiz oranının 1.78’e çekildiği bilgisini paylaşırken devamında Ziraat Bankası ile aktif olarak çalışan inşaat firmalarından alınacak konutlarda konut kredisi aylık faiz oranını 0.98 olarak yapacağını duyurdu. Bu oranlar 120 ay vade ile ve 500 bin liraya kadar olan konut kredisi kullanımında geçerli olacak.

Bu flaş karar konut stoğunun erimesine katkı sağlayacak

Ziraat Bankası’nın yaptığı açıklamada kendileri ile çalışan inşaat firmalarının bitirilmiş projelerinde yeni konut satışları ile inşaatı halen devam eden projelerindeki dairelerden konut alacaklara uygulanacak olan yüzde 0.98 konut kredi faiz oranı desteği ile birlikte aktif müşterileri konumundaki firmaların elinde ye alan konut stokunun eritilmesine yönelik önemli katkı olmuş olacağının yanı sıra bu kullandıracakları konut kredilerinin bir kısmının bankalarından kredi kullanan inşaat firmalarının kendilerine olan ödemelerinde kullanılacağı belirtildi.