Milyonluk proje maalesef iptal edildi

Milyonluk proje maalesef iptal edildi

Real Group tarafından 25 Nisan 2018’de lansmanı yapılarak Zeytinburnu Yedikule’de yapılması planlanan Real Konaklar projesi iptal edildi.

İstanbul Zeytinburnu Yedikule’de Real Group tarafından inşa edilmesi planlanan Real Konaklar projesi maalesef mutlu sonla bitmedi. 2018 yılı Nisan ayında yapılan basın lansmanı ile tanıtımı  ve satışı başlayan Real Konaklar projesinde işler düşünüldüğü gibi yolunda gitmedi ve inşaat çalışmaları bir türlü başlayamayan projede önce plan değişikliğine gidildi. Projede fiyatlar alıcılar tarafından çok yüksek bulunması nedeniyle 5+2 olarak planlanan dairelerin sayısı azaltıldı ve 3+1’lere dönüştürülmesine karar verildi. Sonrasında ise projede plan değişikliği yapılırken arsa sahipleri ile inşaat firması arasında anlaşmazlık oldu ve bu anlaşmazlık sonrasında Real Konaklar Yedikule projesinin iptal edilmesine karar verildi.

25 Nisan 2018’de lansman yapıldı lansman sırasında konutların yüzde 10’luk kısmının satışının yapıldığı açıklanmıştı. Ancak o zamandan beri 7 ayda projede hiç daire satışı yapılamadı. Real Group, proje iptali ile arsa üzerine yapmış olduğu satış ofisi ile ruhsat alımı için yaptığı masrafların peşine düştü. Real Konaklar projesinin internet sitesi de kapatıldı. Yapılan satış ofisi ise artık Real Group’un merkez binası olacak. 550 milyon liraya mal olacak projesi iptal edilen Real Group’un bundan sonra ne yapacağı merak konusu.