Kuzey Marmara Otoyolu’nun bir kısmı daha trafiğe açıldı

Kuzey Marmara Otoyolu’nun bir kısmı daha trafiğe açıldı

İstanbul’a kazandırılan yeni ulaşım youl olan Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde, Kurtköy-Liman Kavşağı ile Liman Kavşağı-Demirciler Kavşağı bölümü trafiğe açıldı.

Karayolları Genel Müdürlüğünü tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı bölümünün yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirilmesi dahilinde bulunan Kurtköy-Liman Kavşağı ile Liman Kavşağı-Demirciler Kavşağı arasındaki bölümün “erişme kontrollü karayolu” olarak trafiğe açılması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca onaylandı.

Kuzey Marmara Otoyolu’nda trafiğe açılan yolda belirli yerler ve şartlar dışında giriş ve çıkış yapılması ve bu tür çıkışları engellemek amacıyla karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilen tel çit veya duvarların tahrip edilmesi yasak.

Trafiğe açılan yola yayalar, hayvanlar, motorsuz araçlar, lastik tekerlekli traktörler, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesine, araçların kavşaklarda duraklama, park etme, geri dönüş yapma ve geri gitmelerine izin verilmiyor. Emniyet şeridinde durulabilecek.

Yolun bu bölümünde asgari hız limiti  40, azami hız ise 120 kilometre/saat olacak.