Fi Yapı mağdurları 9 Aralık’ta seslerini duyurmak için toplanıyor

Fi Yapı mağdurları 9 Aralık’ta seslerini duyurmak için toplanıyor

İstanbul’un en hızlı gelişen ilçesi olan Esenyurt’ta geçmişte Fi Yapı’ya ait Fi Side projesi yarım kalmış ve binlerce aile mağdur olmuştu. Fi yapı’dan ev alanlar maket üzerinden 2009’da satın aldılar ve yaklaşık 10 yıldır bir türlü bitirilemeyen Fi Side projesinin Esenyurt ayağındaki mağdur sayısı 3 bin 200.

Fi Yapı mağdurları seslerini duyurabilmek için Fi Side projesi alanına çadır kurarak eylem yapmaya başladılar. Fi Yapı mağdurları şimdi yeni bir eyleme hazırlığındalar. Fi Yapı mağdurları 9 Aralık Pazar günü saat 14:00’da Fi Side projesi alanı önünde toplanacaklar.

Haklarını aramaya devam ediyorlar

Fi Yapı konut mağdurları sayısının 30 bine ulaştığı Esenyurt’ta  Fi Yapı mağdurları seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyurmak istiyorlar. Yıllardır yoğun çileler çeken Fi Side mağdurları ağır provokasyona ve hak gaspına rağmen sağduyudan kopmama kararı aldılar ve haklarını aramaya devam ediyorlar.

Fi Yapı yönetim kurulu başkanı Fikret İnan ve dönemin belediye başkanı olan Necmi Kadıoğlu’nun ortaklaşa verdikleri iddialı, süslü reklam kampanyaları ile kandırıldıklarını dile getiren mağdurlar evlerine kavuşmayı istiyor.