Bakan Murat Kurum’dan inşaat firmalarına çağrı

Bakan Murat Kurum’dan inşaat firmalarına çağrı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum inşaat firmalarına çağrıda bulundu ve yurt dışında düzenlenen konut projeleri tanıtım etkinliklerine aktif olarak katılım sağlayarak projelerini ve Türkiye’yi tanıtmalarını rica etti.

Demirören Medya Grubu’nun Almanya’da organize edilecek olan ve gayrimenkul projelerinin tanıtılacağı etkinlikler öncesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum inşaat firmalarına seslenerek sektör temsilcilerinin yurt dışı tanıtım etkinliklerinde aktif rol almalarını rica etti.

Bakan Kurum’un inşaat şirketlerine şöyle seslendi:

‘Yurtdışında ki ülkelerde ülkemizi ve projelerimizi tanıtım toplantıları yapmamız çok büyük önem arzediyor. Bu sadece gayrimenkul sektörünü değil, ülkemizdeki tüm sektörleri ilgilendiren bir durum çünkü orada yaptığınız tanıtım faaliyetlerinde belki sıcak satış olmayabilir ancak o öyle veya böyle bize ve sektörümüze olumlu yansıyor. Biz bunların geçmişte tecrübelerini çok yaşadık. Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenecek toplantı yine sektörümüz açısından önemli bir organizasyon, bu şekilde toplantı ve organizasyonların artırılması gerekiyor. Biz sektör temsilcilerinden bunu Bakanlık olarak istirham ediyoruz, bu çalışmaları artırmamız gerekiyor. Bu toplantılara yapılan harcamaların karşılığı da öyle veya böyle bir şekilde alınacak, bu sadece o gün için değil, sektörümüzün geleceği için de, ülkemizin ve şehirlerimizin geleceği için de çok büyük önem arzediyor.’