Nivo’dan Azerbaycan’a çıkarma

Nivo’dan Azerbaycan’a çıkarma

Cathay Group, Bakü’de ve Güney Kafkasya Bölgesi’nde en prestijli Emlak Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı olan RecExpo’da Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerini tanıtacak.

İstanbul’da simge yapılardan biri olan Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy’ü hayata geçiren Cathay Group katılmış olduğu uluslararası fuarlarda müşterileriyle buluşmaya devam ediyor. Cathay Group, 22 – 24 Kasım 2018 tarihlerinde yapılacak olan RecExpo fuarında dünyanın her yanından gelen yabancı yatırımcılardan büyük ilgi gören projeleri Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerinin tanıtımını yapacak.

Azerbaycan’dan yüzde 34’lük artış

Fuar öncesinde yabancıya konut satışıyla ilgili konuşan Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, “Daha önce 1 milyon dolar olan yabancıya mülk edinme yasasındaki bedelin 250 bin dolara düşmesi sonucunda gayrimenkul sektörü canlılık kazandı. Sadece Eylül ayında geçen yılki Eylül ayına oranla yüzde 151 artışla yaklaşık 5 bin 600 tane sadece Eylül ayında satış gerçekleştirildi.

Yılın ilk 10 ayında Türkiye’den konut alan Azerbaycan vatandaşlarında da yüzde 34’lük artış yaşandı. Bu dönemde Azeriler, toplam 763 bağımsız bölüm satın aldı” dedi.

Nivo projelerimizin yüzde 33.6’sı yabancıya satılıyor

Nivo projelerinde de yabancıya satışın arttığını belirten Yılmaz “Bugüne kadar aralarında Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Norveç, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin bulunduğu 30 ülkeden gelen yabancı yatırımcıya satış gerçekleştirdik. Adetsel bazda en çok satış gerçekleştirdiğimiz ülkelerin başında Suudi Arabistan gelirken, onu sırasıyla Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye ve Yemen takip ediyor. Satışlarımızın yoğun olduğu Körfez ve Arap ülkeleri dışında en çok satışı Kanada’ya gerçekleştirdik. Nivo projelerimizde yabancıya satış yüzde 33.6’yı buldu” diye sözlerine devam etti.

RecExpo fuarı aracılığıyla Azerbaycan’lı müşterilere kendilerini ilk ağızdan ifade edebilme fırsatı bulacakları için mutluluk duyduklarını vurgulayan Yılmaz, “Azerbaycan bizim için önemli ülkelerden biri. Diğer ülkelerden olduğu gibi Azerbaycan’dan da projelerimize duyulan ilgiden memnunuz. Şimdiden birçok firma ve müşteriden birebir görüşme talebi aldık” dedi.

Ülke ekonomimize katkı sağlıyoruz

Gayrimenkul sektöründeki 25 yıllık deneyimleriyle yarattıkları yüksek katma değeri artırarak devam edeceklerini vurgulayan Yılmaz, “İstanbul’un cazibe merkezi lokasyonlarında geliştirdiğimiz Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerimizin, dünyanın dört bir yanından gelen yabancı yatırımcılardan gördüğü büyük ilgiden memnunuz. Her iki projemiz de merkezi lokasyonları, çevre hastane ve okullara yakınlığıyla yatırımcıların ilgi odağı durumda. Almanya ve İngiltere başta olmak üzere farklı ülkelerden yerli ortaklarımızla katma değeri yüksek, uzun dönemli projelere imza atıyor, yüksek getirili, yeni nesil öğrenci rezidansları, ileri yaş yaşam ve dinlence merkezleri, paylaşımlı ofisler ve apart oteller geliştiriyoruz. Ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörü olan gayrimenkul sektörüne katkı sunmanın yanı sıra yabancı yatırımcıları ülkemize çekerek cari açığa katkı sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Cathay Group Hakkında:

Cathay Group, 25 yıldır yerli ve yabancı yatırımcılarla işbirlikleri kurarak, gelişmekte olan araziler üzerinde nitelikli konut, ofis, alışveriş, iş merkezi, sosyal ve kültürel projeleri hayata geçiriyor. Özenle tasarladığı yaşam alanlarıyla hayat kalitesini artırmayı kurumsal bir strateji olarak belirleyen Cathay Group, sahibinden son kullanıcıya kadar, karlı yatırımı garantiliyor. Sadece bugünü değil, yarını da düşünen Cathay Group’un imzasını taşıyan projeler, geçmişten geleceğe İstanbul’un değer kazanan yaşam alanları olma misyonuyla tasarlanıyor, özenli mimarileriyle bulundukları çevreye değer katıyor.

 

Bilgi için: MPR İletişim Danışmanlığı

Tel: 0212 438 63 50

Bilal Turhal, Medya Danışmanı, bturhal@mpr.com.tr