İstanbul yeni Havalimanı filmlere konu oluyor

İstanbul yeni Havalimanı filmlere konu oluyor

29 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi aiılışını yaptığı İstanbul Havalimanı tüm etapları tamamlandığında Dünyanın en büyük havalimanı olacak. Türkiye’nin havacılıkta gururu olacak olan İstanbul Havalimanında profesyonel film çekimleride yapılmak isteniyor ve bu çekimler için bir ücret tarifesi belirlendi.

31 Ekim’de tarfeli uçuşlara başlayan İstanbul Havalima’na yolcuların yoğun ilgisi devam ederken, devasa büyüklükteki İstanbul havalimanının, profesyonel video çekimleri yapmak isteyenlerin de gözde mekanı olması düşünülüyor. Havalimanları sınırları içerisinde çekim yapmak isteyenlere belirlenen ücret tarifesi İstanbul Havalimanı’nda da artık belli oldu. İstanbul Havalimanı’nda dizi, film, reklam ve profesyonel fotoğraf çekimleri yapmak isteyenler belirlenen tarife doğrultusunda çekimlerini yapacak.

Çekim ücreti saat tarifesine göre değişecek

İstanbul Havalimanında çekimler için belirlenen ücret tarifesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nün yayımladığı çizelgede ayrıntılarıyla belirtildi. İstanbul Havalimanı sınırları içerisinde 3 saat kadar dizi, film ve reklam gibi çeşitli çekim yapmak isteyenler için bin 294 Euro, 3 – 6 saat arasında çekim yapmak isteyenler için 2 bin 586 Euro, 6 – 24 saat arasında çekim yapmak için ise 4 bin 641 Euro ücret alınacak. Profesyonel fotoğraf çekmek isteyenler ise günlük ödeyerek çekimlerini yapabilecek.