Ankara’da İskitler semtinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılacak projenin temeli, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna, milletvekilleri ve proje sahiplerinin katılımıyla atıldı. Projenin adı ise ‘Acromia’ olacak.

Kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilecek olan Acromia Projesi’nde, 611 ofis, 110 dükkan ve 102 rezidans dairesinden oluşacak.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yaptığı konuşmada, Acromia projesinin Ankara’da örnek bir proje olduğunu söyleyerek; Uzun seneler edilen mücadele ile İskitler bölgesinin ıslah çalışması noktasında çok büyük emekler sarf eden, bu işin en sıkıntılı dönemlerini yaşayan Merkezi İş Alanları (MİA) Başkanı Ali Gökşin’e teşekkürlerini ileten Tuna, bu beraberliğin çok bereketli olması temennisinde bulundu.
MİA Başkanı Gökşin projeye çok emek verdiklerini söyleyerek, “Bugün burada bu emeğin meyvesini aldığımıza şahit oluyorum.” şeklinde konuştu. Burada adalar üzerindeki arsaların birleştirildiğini ve hiçbir arsa sahibiyle problemlerinin olmadığını söyleyen Gökşin, yaklaşık olarak 6 ada için iş adamlarını bauaraya yatırım yapmaya davet etti.

Önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olacak

İskitler Yapı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yeniçeri: İskitler semtinde yeni bir dönüşümün başında olmak bizlere büyük gurur veriyor diyerek, bu projenin Türkiye’de önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olacağını ifade etti.
Programa katılanların konuşmalarından sonra projenin tanıtım videosu izlendi ve sonrasında Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Yapılan duanın hemen ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, bazı milletvekilleri ve proje sahiplerinin katılımıyla Acromia projesinin temeli atıldı.