Forgot Password

Nef’in yurtdışındaki yeni rotası Hindistan

Nef’in yurtdışındaki yeni rotası Hindistan

Ülkemizde konut sektöründe önde gelen önemli markalardan biri olan Nef, Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım AŞ’ye kurulumu bir marka. Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım AŞ, Erden Timur’a ait olan bu şirket 2007 yılında kuruldu. Erden Timur, sektörde şimdiye kadar birçok projeye imza attı ve atmaya da devam ediyor.

Nef markalı konut denince ilk akla gelen isimlerden biri. Nef’in projeleri ağırlıklı olarak İstanbul’da. Ama Bodrum’da da projeleri var. Ve şu sıralar ise Nef yurtdışına açılma planları yapıyor. 2 hafta önce Londra planlarını anlattı. Nef Global markası Londra’da Nef Brentford London projesini satışa çıkardı. Erden Timur, 2023 yılında dünyada 10 büyük metropolde proje yapmak istediklerini açıklamıştı.

Nef yurtdışında rotayı şimdi de Hindistan’a çevirdi ve alınan bilgilere göre Hindistan’da yerel bir ortakla masaya oturmuşlar. Görüşmeleri yılsonuna kadar tamamlayıp 2019 yılında proje geliştirmeye başlamak istiyorlarmış. Hindistan denince hemen aklınıza fakirlik geldiğinin farkındayız. Ancak
1.3 milyarın üzerinde nüfusa sahip olan Hindistan’da önemli bir zengin kesimin olduğunu da söyleyelim. Erden Timur’un da hedefinde bu zengin kesim yer alıyor.

Para dergisinde çıkan habere göre; Nef’in Etiler Bebek sırtlarında yakın zamanda başlamayı planladığı Nef Bebeköy isimli bir projesi var. Nef Bebeköy projesi içinde Fransız Yetimhanesi olarak bilinen tarihi alan da var. Bu alanda tarihi bir de ahır bulunuyor. Nef projenin içinde bu alanı da restoran olarak değerlendirmek istiyormuş. Bu konuda dünyaca ünlü şef Carlo Bernardini ile de görüşülüyormuş. Erden Timur, bu mekanı Carlo Bemandini ile açmak istiyormuş. Öğrendiğimize göre bu tarihi ahırda ünlü restoran Momoz açılacakmış.

    Yorum yapın

    Your email address will not be published.*