MÜJDE! 3 banka daha konut kredisi faiz oranını düşürdü

MÜJDE! 3 banka daha konut kredisi faiz oranını düşürdü

Müjde! Konut kredisi faizleri düşmeye başladı. Yükseliştrendinde olan konut kredisi faizlerinde Kasım ayı itibariyle düşüş başladı. Kasım ayı faiz oranlarında yüzde rotalaması 2,53’ye geriledi. Bu sabah 3 banka daha fazi indirimine gitti…

Konut kredi faizlerinde bankalar düşüş eğilimine devam ediyor. Bu sahab üç banka daha konut kredi faiz oranını düşürdü. Toplam 17 bankadan sadece bir tanesi faiz artırımı yaptı.

Kredi ile konut almak isteyen vatandaşlar, konut kredi faizlerinde düşüşün devam etmesini dört gözle bekliyor.  Kasım ayının ortası itibari ile faiz oranlarının ortalaması yüzde 2,52’ye indi. Geçtiğimiz aylarda yüzde 3’ün altında faiz veren banka yokken şimdi ise en yüksek faiz oranı yüzde 3 ve sadece bir banka kullandırıyor.

En düşük konut kredisini yine Ziraat Bankası veriyor. Banka 5 ve 10 yıllık konut kredisi kullanmak isteyenlere yüzde 1,98 faiz oranı sunuyor.

Faiz oranını düşüren 3 banka ve artıran banka

1- Garanti Bankası konut bu sabah kredi faiz oranını yüzde 2,80’den yüzde 2,34’e çekti.

2- ICBC Bank konut kredsisi faiz oranını yüzde 3,20’den 2,80’e çekti.

3- Anadolubank da konut kredi faiz oranını düşürdü. Banka 120 aylık konut kredi faiz oranını yüzde 3,10’dan yüzde 3’e çekti. 60 aylık konut kredi faiz oranında değişiklik olmadı.

4- Faizi artıran banka ise DenizBank oldu. Banka yüzde 2,90 olan faiz oranını yüzde 2,99’a çıkardı.