Akzirve Topkapı projesinin adı ‘Akzirve Hayat’ oldu

Akzirve Topkapı projesinin adı ‘Akzirve Hayat’ oldu

Akzirve Gayrimenkul Topkapı’daki yeni projesini 9 Mayıs 2018’de basın toplantısı ile duyurmuştu. Ancak projenin ismi o zaman belli değildi ve projenin adı ‘Akzirve Hayat‘ oldu…

Akzirve Gayrimenkul Yatırım, İstanbul Bahçeşehir ilçesinde geliştirdiği Akzirve Strada’nın 1. etabını 11 ay gibi kısa zamanda satışını tamamladıktan sonra, 2. etap satışlarına da Aralık 2017’de gerçekleştirdiği lansmanı ile başlamıştı.

Bu etabın satışlarında da hızlı bir trend yakalayan Akzirve; şimdi de Topkapı’da bulunan ve arsa geliştirme süreci 4 yıl gibi önemli bir süre alan yeni projesini satışa çıkarmaya hazılanıyor. Akzirve Gayrimenkul’ün yeni projesi Akzirve Hayat, Türkiye’nin tek parsel üzerinde gerçekleştirilecek olan en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olma özelliği ile dikkat çekiyor.

Akzirve Hayat, toplam 52 bin m2 yeşil alanı ile ilgi çeken projede peyzaj mimarı olarak DS Mimarlık’ın imzası bulunuyor.

265 bin m2’si toprak üstü olmak üzere, toplam 492 bin m2 inşaat alanına sahip bulunan projenin; arsa geliştirme bedeli 250 milyon USD olarak gerçekleşti. İnşaat yatırımı ise 1 milyar TL olarak öngörülüyor.

71 adet ticari alan ve 96 adet ofis ile birlikte, toplam 2.182 adet bağımsız bölümün olduğu projede; 1+1’den 5+1’e kadar daire seçenekleri sunuluyor. Büyük tip dairelerin yer aldığı proje bu özelliği ile ağırlıklı olarak ailelerin tercih edeceği bir yaşam alanı olarak değerlendiriliyor.

Akzirve Hayat projesinin 2021 yılında teslim edilmesi planlanıyor. Akzirve Gayrimenkul’ün Topkapı’da devam eden projesi “Akzirve Hayat” ile Sign Of The City Ödülü’ne layık görüldü. Mayıs ayında duyurulan proje, gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülü olan Sign Of The City yarışmasında “En İyi Çok Katlı Proje” kategorisinden ödül aldı.

AKZİRVE HAYAT HAKKINDA