Engelli, yaşlı ve dar gelirliye özel konut

Engelli, yaşlı ve dar gelirliye özel konut

2019 yılı içerisinde engelli, yaşlı ve dar gelirliler için konut ihtiyaçlarına yönelik ‘2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’ içerisinde özel çalışmalar yapılarak 81 ilimizde sosyal analiz haritası çıkarılarak buna göre konut projeleri için alanlar geliştirilecek.

‘2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’ açıklandı ve bir çok sosyal proje için kollar sıvandı. Programda engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirliler için barınma ihtiyacına yönelik tedbirler alınacağı duyuruldu. Program kapsamında yapılacak çalışmalarda her ilin sosyal analiz haritası çıkartılarak ihtiyaçlar tespit edilecek.

Ülkenin tüm illerinde çalışmalar başlayacak

Akşam Gazetesi muhabiri Osman Nuri Cerit yaptığı haberinde, 81 ilde Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi oluşturulacak. oluşturulan projelerde, engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirli vatandaşlarımız için toplumun  barınma ihtiyaçları ön plana çıkarılacak. Yaşlılar ile engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için tüm detayların yer olacağı programda üniversite bölgelerinde ise öğrencilerin barınma ihtiyacına yönelik projelere öncelik verilecek.

İllerde konut projeleri için alanlar geliştirilecek

Ülke genelinde illerde kentsel dönüşüm çalışmalarında her bölgenin sosyal, kültürel, tarihi ve geleneksel özellikleri göz önüne alınacak. Sağlıklı, güvenli, engelsiz, çevre ve çocuk dostu konut projeleri için alanlar geliştirilecek.