Kar Group yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor

Kar Group yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor

Kar Group yaklaşık yarım asır önce Pendik’te madencilik faliyeti ile ticarete girdi ve adı admı ilerledi. Marmara Bçlgesi’nin en büyük entegre tesisine sahip olan Kar Group Türkiye’nin ende gelem müteahhitlerinin tüm ihtiyaçlarına yanıt vererek Türkiye’nin birçok bölgesine yatırmlarına hız kesmeden devam ediyor.

Kar Group, 2018’de toplrm 180 milyon liralık yatırımı hayata geçirecek. Kar Group, Pendikdeki rpojesi olan Edonia Garden projesinde de son anlara gelmeyi başardı.

Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, 31 ekim 2018’de düzenlenen basın toplantısıyla grubun İstanbul ve Anadolu’daki faaliyetleri ile bilgiler verdi.

22 mart 2018’de İstanbul’daki ilk projesi Edonia Garden’ı gerçekleştirilen basın toplantısı ile birlikte satışa sunan Kar Yapı, Anadolu’da çeşitli bölgelerde de yatırımlarına deam ediyor.

2019’da üretime geçeceğiz

Yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü şöyle konuştu “Elazığ Organize Sanayi Bölgesi 5. Bölge’de 13 bin 200 metrekare arsada planlanan Karkim yapı kimyasalları fabrikamızda yatırımın sonuna gelmiş bulunmaktayız. 2019’da üretime geçmeyi planladığımız fabrikamızın üretimde sıva yalıtımı, sıvalar harçlar, su yalıtımı, onarım ve güçlendirme, mastikler ve yardımcı ürünler, zemin uygulamaları, beton ve harç katkılan, restorasyon harçları olmak üzere 250’yi aşkın ürünümüz bulunuyor. Öte yandan Bursa’nın Kayapa bölgesinde çevreye duyarlı olarak hayata geçireceğimiz agrega ve beton tesislerinin yatırımının ise 40 milyon TL’yi bulacağını tahmin ediyoruz”

2018’i 180 milyon liralık yatırımla kapatacağız

İç Anadolu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da çeşitli yatırımları hayata geçirmek üzere fizibilite çalışmalarınq devam ettiklerini söyleyen Üçüncü, 2018 yılı sonunda grup olarak 180 milyon TL’lik yatırımı hayata geçirmiş olacaklarını söyledi.

Edonia Garden Projemizin örnek dairesi hazır

Kar Yapı, yap-sat olarak inşa ettiği projesi ‘Edonia Garden’ projesinde kaba inşaatını tamamladı. Edonia Garden‘da örnek daireyi de tamamladı. Konutların fiyatları peşinde 249.000 TL’den başlayor ve 36 ay sıfır faizle sunulan proje 2019’da teslim edilmesi planlanıyor.

Projeye hakkında bilgi veren Kar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, kaba inşaatın ve örnek dairenin tamamlandığını dile getirerek arsa payı hariç 120 milyon lira yatırım değeriyle hayata geçirdikleri Edonia Garden projesini uygun şartlarda satışa sunmaya devam ettiklerini kaydetti.