Bakan Murat Kurum’dan kritik açıklama

Bakan Murat Kurum’dan kritik açıklama

Geçtiğimiz aylarda başlayan İmar Barışı sürecinde sona yaklaşırken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan son dakika kritik açıklama geldi! ‘Vatandaşlarımız elini çabuk tutsun, çünkü İmar Barışı’nda süre uzatması yapılmayacak.’

Ülkemizde yıllarca süren ve yıllarca çözülemeyen imarsız, yasal olmayan yapılara yönelik çözüm olarak çıkarılan İmar Barışı ile milyonlarca imarsız, kaçak bina ve yapıyı yakından ilgilendiren İmar Barışı sürecinde sona yaklaşıldı. 31 Ekim 2018 tarihi son başvuru tarihi, bu tarihe kadar İmar Barışı başvurusu yapan yaptı, yapmayan ise maalesef fırsatı kaçırmış olacak. Açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan geldi. Bakan Kurum: İmar Barışı süresi uzatılmayacak! Şimdiye kadar ülke genelinde 6.3 milyon kişi İmar Barışı’ndan faydalanmak için başvuruda bulundu. İmar Barışı müracatı yapmayanlar için ise geri sayım başlandı.

31 Ekim’de tekrar değerlendireceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gerçekleştirmesi ile başlatılan ve milyonlarca imarsız,kaçak, ruhsatsız yapıyı ilgilendiren İmar Barışı 31 Ekim 2018 tarihinde sona erecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sivas’ta İmar Barışına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sivas Valiliğini ziyaret eden Bakan Kurum, İmar Barışı hakkında konuştu. Kurum İmar Barışı süresinin uzatılmayacağının söyleyerek, “Şu an için bir uzatma düşüncemiz yok. 31 Ekim’de tekrar değerlendireceğiz” şeklinde konuştu. İmar Barışı başvuruları ve Yapı Kayıt Belgesi alanlarla ilgili son rakamları paylaşan Bakan Kurum, “İmar Barışı’na bugüne kadar Türkiye’de yaklaşık 6,3 milyon vatandaşımız başvurdu ve bedeli de 4,1 milyar lira. Sivas’taki başvurumuz 37 bin 403 adet. 5 bin vatandaşımız da Yapı Kayıt Belgesi almış durumda. Bunun karşılığında da 16 milyon lira bedel yatırıldı” dedi.