Türkiye’de gayrimenkul’e Katarlı yatırımcıların ilgisi arttı

Türkiye’de gayrimenkul’e Katarlı yatırımcıların ilgisi arttı

Türkiye’nin çeşitli illerinde son günlerde yaz tatili için gelen Katarlı turistlerin gyrimenkul alımına yoğun ilgi gösterdiğine tanıklık ediyoruz. Katar’daki seyahat acenteleri ve Türk Hava Yolları’nın Doha’daki ofisi Türkiye’ye gelmek isteyen turistlerle dolup taşıyor.

Katarlı turistlerden açıklama yapan Adil el-Haşimi, “Katarlı turistlerTürkiye’de ihtiyaçlarını karşılayacak her şeyi bulabilir” dedi vr özellikle İstanbul’daki Osmanlı eserleri ve doğal güzelliklerinden dolayı Türkiye’yi çok sevdiğini söyledi. Trabzon’a bağlı Uzungöl’e de son yıllarda çok rağbet olduğunu dile getiren Haşimi, “Katarlı turist Türkiye’de kendi zevkine uygun doğa, dinlenme tesisleri, deniz veya gezi gibi konularda şahsi ihtiyaçlarını karşılayacak her şeyi bulabilir.” şeklinde konuştu.

Türkiye Katarlılar için bol seçenekli

Yevfik Seyahat Acentesi Müdürü Reyhan Ali Seyyid de Katarlı turistlerin İstanbul, Antalya, Bodrum ve Bursa’nın tercih ettiği yerler arasında olduğunu dile getirdi. Türkiye’ye seyahat talebinin coğrafi yakınlık, güzel hava ve helal gıda gibi çeşitli nedenlerden dolayı iki kat arttığını aktaran Seyyid, Katarlı turistlerin Türkiye’de geçirdiği tatil süresinin 1 ile 6 hafta arasında değiştiğini sözlerine ekledi.

Türklerin misafirperverliği Katarlıların dikkatini çekiyor

Katar’da yaşayan Mısırlı Ahmed el-Mursi de her sene yazın tatilini Türkiye’de geçirmeyi önemsediğini, Türkiye’yi tercih etmesinde başlıca sebebin Avrupalıların aksine Türk halkının Arapları iyi karşılaması, misafirperverliği ve nazik davranışı olduğuna belirti.

Katarlılar ayrıca emlak satın alıp yatırım da yapıyorlar

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Hüseyin Kırk da bu sene Katarlıların Türkiye’ye yoğun ilgi gösterdiğini, sadece turizm amaçlı değil emlak satın almak ve yatırım yapmak için de gelenlerin hayli çok olduğunu aktardı. Son iki ayda Katarlı turist sayısının yüzde 200 arttığını vurgulayan Kırk, Katarlıların estetik ve saç ekimi başta olmak üzere Türkiye’deki sağlık turizmine de büyük ilgi gösterdiğini kaydetti.