Konutta devler anlaştı, faizler 0.95’e peşinat yüzde 5’e inecek

Konutta devler anlaştı, faizler 0.95’e peşinat yüzde 5’e inecek

Konutta devler GYODER, KONUTDER, İNDER, Emlak Konut’unda desteği ile güç birliği yaparak yılın son çeyreğine doğru ikşnci kampanyaya başlayacaklar. Konut sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürecek olan kampanyaya Eylül ayında başlanacak. Emlak sektörünü canlandırması beklenen kampanyada faizler 0.95’e peşinatlar ise yüzde 5’e indirilecek.

‘018 yılının ikinci  çeyreğinde Konut sektörünün dev patronları yapmış olduğu kampanya ile durgunluk yaşanan gayrimenkul sektöründe canlanma sağlanmıştı ancak çok kısa süren bu kampanya sonrsaında faizler tekrar yükselince durgunluk başladı. Devler yeni bir kamparnya ile yeniden sektörü canlandırma kararı aldı. GYODER, KONUTDER, İNDER, Emlak Konut anlaşarak 120 ay vadede faizleri 0.95’e çekecek. Ve daha önceki kampanyada yüzde 20 olan peşinat miktarınıda yüzde 5’ çekecekler.

Kampanyaya kamu desteği de olacak

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ve GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Keleş ile Genel Müdürü Hakan Gedikli’yi ziyarette bulumarak ve ayrıca bu ziyarete İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da katılarak destek verdiler. Daha önce yapılan kampanyalarda 3 dernek yer almıştı. Ancak bu sefer kamunun desteği de alındı. Hazırlanan kampanya ile konut sektörünün hareketlenmesi hedefleniyor. Sektör temsilcileri bu ay birkaç defa bir araya gelerek kampanyaya son şeklini alacak.