BÜYÜK MÜJDE! Konut faizleri 0.95’e iniyor

BÜYÜK MÜJDE! Konut faizleri 0.95’e iniyor

Evet yanlış duymadınız önümüzdeki ay Eylül ayı itibari ile konutta büyük kampanya başlayacak. Konut sektöründe öncü büyük firmaların oluşturduğu dev dernekler olan GYODER, KONUTDER, İNDER, Emlak Konut ve KİPTAŞ’da olmak üzere bir güç birliği ile ekonomide son zamanlarda gelişen olumsuz havayı düzeltmek ev sahibi lmak isteyenleri ev sahibi yapabilmek için güç birliği oluşturuldu.

1’İnci kampanya çok ses getirmişti

Sektörün devleri Yılın ikinci çeyreğine doğru bir araya gelerek kampanya için anlaşmıi ve mayıs ayı itibari ile kampanyayı başlatmışlardı. 1’nci kampanya çok ses getirince yeniden 2’nci kampanya için karar alındı. 1’inci kampanyada sadece GYODER, KONUTDER ve İNDER vardı ancak 2’nci kampanyata ayrıca Emlak Konut ve Kiptaş’ta katılarak güç birliğini artırdılar. Bu güçbirliği ile yapılacak kampanyanın çok ses getireceği ve vatandaşımızın yüzünü güldürürken ekonomininde çarklarının dönmesini artıracağı beklentisi arttı.

Gayrimenkul sektörü 200 sektörü ayakta tutuyor

Ekonominin ayakta durması birçok sektörün canlı olması ve iş yapması ile mümkün oluyor. Yaklaşık 10 yıldır ülkemizin büymesinde ön planda olan Gayrimenkul inşaat sektörü 200 sektörüde ayakta tutarak ekonomimizin büyümesine katkı sağlamış durumda. Son zamanlarda yaşanan kur artışı ve faizlerin yükselmesi bu sektörü durgunluğa itmeye başladı ancak gayrimenkul sektörü sadece kendi başıan bir sektör olmadığı için diğer sektörleride etkilemektedir. Ancak sektörü canlandırmak için kampanyalarla canlandırmak faizleri düşürmek ile mümkün olabiliyor.