Bazı kamu bankalarından İmar Barışı için faiz indirimi

Bazı kamu bankalarından İmar Barışı için faiz indirimi

Kamu bankalarından bazıları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü çalışmalar ile imar barışı için kredi faiz oranlarında indirim yaptılar.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 8 Haziran’da başlayıp 31 Ekim’de bitecek olan İmar Barışı için kamu bankalarından bazıları ile birlikte yaptığı çalışma ile Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank faiz oranlarını tekrar güncelleme ile indirim yaptılar.

Daha çok vatandaşımızın İmar Barışından faydalanması için bir süredir çalışma yürüten 3 büyük kamu bankası Vakıfbank, Ziraat Bankası e Halkbank yapmış olduğu çalışmalarını sonuçlandırdı.

Faiz indirimi 6 Ağustos’ta başlayacak

İmar Barışı için üç kamu bankasının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürüttüğü İmar Barışı kredisi faiz indiriminden vatandaşlarımızın faydalanması için başlangıç tarihi 6 Ağustos 2018’dedir.

İmar Barışı için son başvuru tarihi 31 Ekim 2018’dir. İmar Berışı için başvuru yapanların gerekli finansman ihtiyaçları için bu üç bankadan 60 aya kadar vade seçeneği ile 1.33’den başlayan faizler ile kredi çekebilecekler.

‘Yapı Kayıt Belgesi’ almak için son tarih 31 Aralık 2018’dir.