Şekerbank ‘İmar Barışı Kredisi’ veriyor

Şekerbank ‘İmar Barışı Kredisi’ veriyor

Şekerbank, başvuruların 31 Ekim’e kadar devam ettiği ödemelerinde 31 Aralık tarihine kadar devam edeceği İmar Barışı’ndan faydalanmak isteyen bireysel müşterilerinin finansman ihtiyaçları için ‘İmar Barışı Kredisi’ ile destek oluyor. Masrafsız yararlanılabilecek kredi ile bireysel müşteriler 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranları sunuluyor.

Şekerbank İmar Barışı’na destek oluyor

Şekerbank, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan İmar Barışı’na destek oluyor. Şekerbank, İmar Barışı fırsatından yararlanmak isteyen bireysel müşterileri için 30 bin TL’ye kadar finansman ihtiyaçlarını ‘İmar Barışı Kredisi’ olarak veriyor. 60 aya varan vade imkanı sunulan kredi kapsamında kredi tahsis ücreti de alınmıyor.

Geçmişten bu zamana yapılarda imar ve ruhsat sorunlarının çözülmesine imkan sunan İmar Barışı sürecinde uygun koşulları sağlayan yapılara Bakanlığın belirlediği bedel karşılığında Yapı Kayıt Belgesi veriliyor ve yapıların yanı sıra elektrik, su ve doğalgaz bağlantıları da kayıt altına alınıyor. Şekerbank yapıların İmar Barışı kapsamına alınması sürecinde ortaya çıkan finansman ihtiyaçlarını İmar Barışı Kredisi ile karşılayarak sürece destek oluyor.