Demir İnşaat ‘Evde fırsat dönemi’ni başlattı

Demir İnşaat ‘Evde fırsat dönemi’ni başlattı

Yükselen faizlerle artan inşaat maliyetleri Demir inşaat’ı durduramadı.Ve Demir inşaat ‘Evde fırsat dönemi’ni başlattı.

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe tam 34 yıllık tecrübesiyle örnek gösterilen projelerin mimarı olan Demir İnşaat, Ulusal Kampanya’ya verdiği desteği, yeni başlattığı “Evde fırsat dönemi” ile devam ediyor. Faizlerin yükseldiği ve artan inşaat maliyetlerine bağlı olarak konut fiyatlarında artış beklentisine karşılık Demir inşaat, yatırımcıları yüzde 20 indirim yüzde 0.98 faiz oranıyla ev sahibi yapmaya devam ediyor. Demir inşaat başta Demir Country projesi olmak üzere satışta olan büütün projelerinde kampanya kapsamında peşinat tutarının yüzde 5’i başlangıçta, yüzde15’i ise teslimde ödenebilirken, taksitler 120 aya kadar vadelendirilebiliyor.

Demir İnşaat imzasını taşıyan tüm projelerinde sektörde ezber bozan öncü bir girişim sergiliyor, KDV ve tapu harcı indirimleriyle sektöre kazandırılan Ulusal Kampanya’nın hemen ardından yatırımcılar için “Evde fırsat dönemi”ni başlattı. Satışta olan tüm projeleriyle Ulusal Kampanya’ya en büyük desteklerden birini veren Demir İnşaat’ı kredi faizlerindeki yükseliş eğilimi ve dövize bağlı olarak gerçekleşen maliyet fiyatlarındaki artış yönlü baskı da durduramadı. Konut fiyatlarındaki artış beklentisine, Ulusal Kampanya’yı kendi bünyesinde uzatarak en güzel cevabı verdi.

Yüzde 0.98 faiz oranı ve 120 ay vade

İstanbul’un yükselen yıldızı olarak gösterilen Yakuplu’da kısa sürede yatırımcıların radarına giren Demir Country ile Büyükçekmece’de hızla yükselen Demir La Vida başta olmak üzere satışı süren tüm projelerde geçerli olan kampanyada, daire fiyatları 270 bin TL’den başlıyor. Kampanya kapsamında yüzde 5peşin, yüzde 15 teslimde ödeme, yüzde 80 kredi ve 120 vade imkânı, 0.98 vade farkıyla toplamda yüzde 20 indirim sunuluyor.

‘Sektöre,  yatırımcıya ve ekonomiye katma değer’

Geçtiğimiz ay sonunda biten Ulusal Kampanya’nın yatırımcıları ev sahibi yapmak ve sektöre canlılık katmak için çok önemli kazanımları olduğunun altını çizen Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Kampanya hem yatırımcılarımıza hem sektörümüze hem de ekonomimize yüksek katma değer sağladı. Sektör oyuncuları olarak oluşturduğumuz güç birliğinin yarattığı olumlu sonuçların mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

‘Yatırımcılarımızın talepleri gücümüze güç kattı’

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün en önemli isimleri tarafından oluşturulan bu örnek güç birliğini, kampanyanın bitmesine rağmen, şirket içinde sürdürme kararı aldıklarını açıklayan Demir, konuya şu sözlerle açıklık getirdi:

“Hükümetimizin özverili çabalarıyla başlattığımız kampanyada, Demir İnşaat olarak tüm gücümüzü ortaya koyarak ter aldık. Sektör olarak Türkiye tarihine geçecek örnek bir kampanyaya daha imza attık. Kampanyanın sona ermesi bizi ürkütmedi. Bu dönemi yatırımcılar için tarihi bir fırsat olarak tanımladık, “Evde fırsat dönemi” başlattık. Kampanyanın başladığı günden itibaren yatırımcılardan aldığımız talepler gücümüze güç kattı. Yükselen faizlere, artan maliyet baskısına rağmen yatırımcılarımıza ve sektörümüze karşı sorumluluğumuzu yerine getirmenin huzuru içerisindeyiz. Yıl sonuna kadar farklı kampanyalarımızla bu fırsat dönemini dinamik tutan bir yol izleyeceğiz.