Akzirve’den Topkapı’da çok farklı ikonik bir proje geliyor..

Akzirve’den Topkapı’da çok farklı ikonik bir proje geliyor..

Akzirve Gayrimenkul tarafından İstanbul Topkapı’da toplam 492 bin metrekare inşaat alanı üzerinda özgün mimari tasarımıyla İstanbul’a simge olacak bir projeyi hayata geçirmeye  hazırlanıyor.

Akzirve Gayrimenkul, Topkapı’da daha önce nakliye ambarları olan yerin boşalttılıdığı arsa üzerinde 250 milyon dolar arsa yatırımı ve 1 milyar liralık inşaat maliyetiyle hayata geçirilecek olan karma özellikli yeni projesinde 1736’sı daire, 279’u rezidans, 96’sı ofis ve 71’i de ticari alan olmak üzere  toplam 2182 bağımsız bölümden meydana gelecek.

Tek parsel üzerinde gerçekleştirilecek olan ve bu özelliğiyle Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümlerinden biri olacak olan projede mimari tasarım Tabanlıoğlu Mimarlık tarafında olacak 52 bin metrekarelik yeşil alanın peyzaj mimarisi de DS Mimarlık tarafından planlandı.

Konum olarak İstanbul Merter’de Tpokapı ve Zeytinburnu bölgesinde E5 karayolunun hemen yanında metro ve tramvaya 100 metre, metrobüse ise 150 metre mesafede bulunan projenin 36 ayda tamamlanması planlanıyor.

Özgün tasarımı ile İstanbul’un ikonik mimari yapılarından biri olacak proje; 265 bin metrekaresi toprak üstü olmak üzere, toplam 492 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yükselecek.

akzirve topkapı

Sektör temsilcilerinin ve yatırımcıların merakla beklediği proje eylül ve ekik ayında lansman satışlarına sunulacak.