MÜJDE! 4 banka konut kredisi faizini yüzde 1’in altına indirdi

Hükümetin ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bankaların konut sektörünü canlandırmak ve stokları eritmek için kampanya başlatması talebine bankaların destek vereceği açıklamasının ardından Ziraat bankası, Halk bankası,  Vakıfbank ve Şekerbank konut kredi faizlerini indirdiğini açıkladı.

Bazı bankaların konut sektöründeki durgunluğu canlandırmak ve stoklardaki konutları eritmek için kampanya başlatacağını  açıklamasının hemen ardından Ziraat Bankası, Halk bankaları,  Vakıfbank ve Şekerbank konut kredi faizlerini yüzde 1’in altına çektiğini açıkladı.

Faizleri ilk olarak aşşağıya çeken Ziraat Bankası oldu. Ziraat Bankası 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinde 1,23 olan faiz oranını yüzde 0.98’e çekti. Hemen ardından da Halkbank’tan bu yönde bir hamle geldi ve banka 10 yıla kadar olan vadelerde konut kredi faizini yüzde 0.98’e çektiğini duyurdu.

Şekerbank ile Vakıfbank da faizi yüzde 1’in altına düşürdü

Ziraat Bankası ve Halkbankası’ndan sonra Şekerbank konut kredi faizini indirme furyasına dahil oldu. Şekerbank, yapılan açıklamayla 60 aya varan vadelerde uygulanacak indirimle banka ilk defa konut kredisi kullanacak olan bireylere 500 bin TL’ye kadar olan konut kredisi taleplerinde faiz oranlarını yüzde 0,98’e çektiğini açıkladı.

Şekernak’tan sonra da VakıfBank, 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde 120 aya kadar olan vadelerde aylık faiz oranlarını yüzde 0,98’e çektiğini açıkladı.

Vakıfbank’ın yaptığı açıklamasına göre; 14 Mayıs’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL ve 120 ay vadeye kadar konut kredisi faiz oranlarını aylık yüzde 0,98’e düşürdü.