Teknik Yapı’dan 2018’de 3.2 milyar TL’lik 3 yeni proje

Teknik Yapı’dan 2018’de 3.2 milyar TL’lik 3 yeni proje

teknik yapı

Yeknik Yapı’dan, 2018 yılı içinde toplam 3.2 milyar TL’lik 3 yeni proje geliyor. Bu 3 proje ile Teknik Yağı toplamda 10.5 milyar TL’lik değere yükselecek.

Son yıllarda İstanbul’da bir çok projeyi hayata geçiren Teknik Yapı, şu ana kadar 17 projeyi hayata geçirerek 7.3 milyarlık liralık bir değere ek olarak 3.2 milyarlık 3 projeyi daha hayata sunarak 10.5 mliyarlık bir değere ulaşacak. Gerçekleştierceği yeni projeler İstanbul’da Kartal ve Fikirtepe ile İzmir’de inşaa edilecek…

Teknik Yapı’dan her gün 5 daire

Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım: Türkiye ekonomisinde çok önemli katkılarda bulunduklarını söyleyerek, “Son 7 yıl içinde 2 milyon metrekareden fazla inşaat gerçekleştiren Teknik Yapı, şu ana kadar 17 ayrı projesinde toplam 12 bin 24 daireden oluşan 7.3 milyar liralık değer ortaya çıkardı. Her gün ortalama 5 daire inşa ederek ortalama 2.8 milyon liralık değer üreten Teknik Yapı, söz konusu projelerinin çoğunu inşaat tamamlanmadan satma başarısı gösterdi” diye konuşmasına devam etti.

Hem Teknik Yapı’nın Türkiye’nin gücüne inandığının altını çizen Durbakayım, bu sene 2018 yılı içerisinde 3.2 milyar değerindeki 3 yeni projenin daha satışa çıkarrılacağını açıkladı. Durbakayım, son 7 yılda gerçekleştirdikleri projelerin 8’inin Bağdat Caddesi’nde, 3’ünin Kadıköy Fikirtepe’de, 2’sin ise Kartal’da ve Tuzla, Halkalı, Maltepe, ve Denizli’de yükseldiği söyledi.

Faiz baskısını kendi kaynaklarımız ile aştık

Umut Durbakayım, son zamanlarda yaşanan faiz ve fiyat sorununu da kendi özkaynaklarını devreye sokarak çözdüklerini dile getirdi. Yüksek faiz ve yüksek maliyet arasında sıkışan konut fiyatlarının müşterilerde oluşturduğu baskıyı özkaynak gücü ile aştıklarını anlatan Durbakayım, şunları söyledi: “Aylık bazda yüzde 1.2’ye varan faiz oranlarının müşteri üzerinde oluşan baskıyı, ötelenen alım talebini ortadan kaldırmak için özkaynaklarını kullanıyoruz. Faiz ve vade konusunda bankalara katkı yaparak, 100 ay vadede bile sıfır faiz sunarak, alım gücünü kolaylaştırıyoruz.”