Esenyurt Konut projeleri

Esenyurt Konut projeleri

1967’de de yerleşimin adı Esenyurt olarak değiştirilmiştir. Eşkinoz Çiftliği’nde çalışanların oluşturduğu yerli halka 1920-1938 yıllarında Romanya ve Bulgaristan’dan göçenlerin katılımı ve son yıllarda iç ve dış göçlerle (Bulgaristan, Almanya, Kars, ,Ardahan v.s.) gelen nüfus, etnik yapının bugünkü halini almasını sağlamıştır.

Esenyurt İlçesi son 10 yıl içinde İstanbul’da inşaat firmalarının yoğun bir şekilde konut projelerine yer verdiği en değerli ilçelerden biri olmuş ve şu anda konut alıcısı için geri dönüş süresi en kısa olan ilçe olarak yoluna devam etmektedir.

Esenyurt, İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinin semtlerinden biriyken, 2008 yılında Kıraç beldesi ile birleştirilerek ilçe olmuştur. Namık Kemal Mahallesi, Atatürk Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, İncirtepe Mahallesi, Saadetdere Mahallesi, İnönü Mahallesi, Fatih Mahallesi, Örnek Mahallesi, Talatpaşa Mahallesi, Mehterçeşme Mahallesi, Pınar Mahallesi, Sanayii Mahallesi, Esenkent Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Ardıçlıevler Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi ve Merkez Mahallesi olmak üzere yirmi mahalleden oluşmaktadır.
İlçede 13 sağlık ocağı 1 devlet hastanesi 1 kızılay hastanesi ve 1.000.000. m² şehir parkı bulunmaktadır. İlçede güvenlik 1 haziran 2009 itibariyle polis teşkilatına geçmiştir. Emniyet müdürlüğü binası hazırlanmıştır.

Esenyurt’un yüzölçümü 2.770 hektardır ve 1989 yılında belediye olma niteliği kazanmıştır. Belediye teşkilatının kurulmasıyla bölgede bir hizmet atağı başlatılmıştır.

Esenyurt’ta hayata geçen son konut projeleri şöyle:

MEYDAN ARDIÇLI PROJESİ

meydan ardıçlı meydanı nerede?

Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding ortaklığı ile 15 Eylül’de lansman toplantısı sonrası satışlara başlayan Meydan Ardıçlı Projesi ev hayali kuranların hayalleri gerçekleştiriyor.

Esenyurt’un çekim merkezi olmada iddialı bir proje olan Meydan Ardıçlı projesi meydanları ile keyifli alanlar sunuyor. İki tane meydana sahip olacak projede biri proje içinde biride proje dışında iki meydan yer alacak.

Meydan Ardıçlı projesi Esenyurt’un en işlek ana caddesi olan Doğan Araslı Bulvarı üzerinde Ardıçlı mahallesi’nde yer alıyor. İnşatına başlanan projede toplamda 27 blok 1683 adet daire yer alacak. Projede 121 ticari birimde bulunacak. binalar 2 ile 7 kat arasında değişiyor. Projede daire tipleri ise 1+0, 1+1, 2+1, 3,5+1 ve 4,5+1 şeklinde yer alacak. Konutların metrekare satış fiyatları ise 3 bin TL ile 4 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

SELF İSTANBUL PROJESİ

26 bin metrekare alan üzerinde geniş peyzaj ve sosyal yaşam alanlarının yer aldığı Self İstanbul’da ayrıca; yetişkinler ve çocuklar için açık havuz, fitness, hamam, sauna, aktivite alanları, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, bitkisel peyzaj, sosyal tesis ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

7/24 özel güvenlik, her daireye özel depo alanı ile kapalı otopark da projede yer alıyor.

Projede yatırımcıya balkonlu 1+1, ebeveyn banyolu 2+1, süit odalı 3+1, 4+1 konut tipleri ile çatı dubleksi ve bahçe katları olmak üzere farklı seçenekler sunuluyor.

Ev, iş ve alışveriş yaşamını bir araya getiren Self İstanbul’da dairelerin metrekaresi lansman dönemine özel 3.200 TL’den başlarken, projede bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlanan çarşı konseptli 60 adet dükkan da yer alıyor.

İnşa çalışmalarının başladığı projede teslimler Eylül 2019’da yapılacak.

MAKYOL SANTRAL PROJESİ

makyol santral nerede

İstanbul Esenyurt-Bahçeşehir bölgesinde hayata geçen Makyol tarafından Akbatı AVM kaşısında inşaatı başlayıp kabası bitirilen Makyol Santral projesi yatırımcısına yapımı başlayan Mahmutbey-Esenyurt metrosunun bir durağı projenin hemen önünde olacak.

Makyol Santral‘den konut alanlar ulaşım kolaylığını metro ile yaşayacak. Bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında başarı ile gerçekleştirmiş olduğu mütahhitlik projeleri ile adından sıkça söz ettiren Makyol İnşaat, Esenyurt-Bahçeşehir arasında bulunan Akbatı bölgesinde toplam 16 bin 900 metrekare arsa üzerinde inşaatına devam eden 200 milyon TL’lik yatırım bedeline sahip Makyol Santral, en yüksek 23 katlı olan 5 bloktan oluşuyor. 1+1, 2+1, 3+1 daire seçeneklerinin olduğu 407 konuttan ve ticari birimden ayrıca bir çarşıdan oluşuyor.

13 Ekim 2017’de gerçekleştirilen basına tatınım sonrası lansman satışlarına başlayan projenin şu ana kadar yüzde 50’si satılmış durumda. Makyol Santral’da konutlar 2019 ilk aylarda teslim edilecek. Makyol Santral’de konutların metrekare fiyatları 4 bin 875 TL’den başlıyor.

ONUR PARK LİFE PROJESİ

Onur İnşaat A.Ş. ve Onur Çimento Yapı A.Ş.’nin  Esenyurt Koza Mahallesindeki 46 bin 800 metrekarelik kendi arazisi üzerinde geliştirilen residence,mall ve business karma konsepti projesi olan Onur Park Life İstanbul, Bahçeşehir’in hemen yanı başında ve Akbatı AVM ‘ye 500 metre mesafede hayata geçiyor.

Projede toplam 718 konut ve 231 adet cadde mağazası bulunacak  2+1, 3+1 daire seçenekleri mevcut. Dairelerin büyüklükleri ise 70 ile 181 M2 arasında. Projenin ilk etabının 2018 de, ikinci etabının 2019 da ve üçüncü etabının ise 2020’de bitirilmesi hedefleniyor.

Projede AVM, çocuk alanları, yüzme havuzları, SPA, sauna, hamam, kreş tenis kortu gibi birçok sosyal donatını barındıracak.

Onur Park Life İstanbul projesinde satış fiyatları ise 399 bin TL’den başlıyor. Projeden yüzde 5 peşin ve aylık 0.44 vade farkı oranıyla 10 yıl vadeli yatırım fırsatı sunuluyor.