Teknik Yapı’dan 4 milyarlık 4 yeni proje

Teknik Yapı yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Teknik Yapı hem Anadolu’da hem de Avrupa yakasında 6 ayda 4 milyarlık 4 yeni konut projesine başlayacak.

Teknik Yapı yeni projelerine hız kesmeden aralıksız devam ediyor ve önümüzdeki 6 ay içerisinde toplam değeri 4 milyarı bulacak olan 4 yeni projeye başlayacak. Yapılacak bu yeni projeler hakkında bilgi veren Durbakayım, ‘Fikirtepe’yi biz tek başımıza yapsak bugün bitirmiş olurduk ve bugünkü değeri en az yüzde 30 daha fazla olurdu. Bu bölgedeki en büyük sorun ise işin ehli olmayan firmaların iş yapmaya çalışması. Teknik ve maddi yeterliliği olmayan firmaların Fikirtepe için bir talihsizlik oldu. Er geç değerini bulacak ama geç olacak. Hayatında yaptığı hacmin 10 katı işe gerin bu firmalar belediye ruhsat harçlarında boğulup kaldı.’ dedi.

Yavaş yavaş Anadolu

Teknik Yapı İstanbul dışında yapmış olduğu ilk projesi Deniz’de Evora Denizli ile başladı ve ikinci projesini ise İzmir’de Emlak Konut GYO’dan aldığı arsada Halk GYO ile birlikte inşa edecek. Durbakayım, yıllardır Bodrum’da Yalıçiftlik’te arsalar topladıklarını ve yakın zamanda buralara sağlık turizmini de içeren projeler yapacaklarını belirtti.