Marmaris Rallisi’nin kazananı kim oldu?

Marmaris Rallisi’nin kazananı kim oldu?
marmaris rallisi
marmaris rallisi
Skoda’nın  dünyanın zorlu etaplarında  mücadele vererek başarılar elde eden  Fabia R5 yarış otomobili, bu başarılarına bir yenisi daha ekledi.

Skoda’nın dünyanın zorlu etaplarında  mücadele vererek başarılar elde eden Fabia R5 yarış otomobili, bu başarılarına bir yenisi daha ekledi. Skoda’nın desteğiyle 2 ekibiyle F abia R5 ile yarışan BC Vision Motorsport, sezon tamamlanmadan Marmaris Rallisi’ndeki derecesiyle 2017 Türkiye Ralli  Şampiyonluğu’nu Pilotlarda, Co-Pilotlarda ve Takımlarda ilan etti. 200 kilometresi özel, toplam 607 km‘lik toprak zeminli yarışta, ilk gün  6, ikinci gün 7 etap koşuldu. BC Vision Motorsport‘ta Skoda Fabia R5 ile yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisi genel klasman  2.si olurken, diğer Skoda Fabia R5 kullanan Erkan Güral-Burak Koçoğlu ikilisi Genel Klasman 7.si oldu.

Sezonu n bitmesine bir yarış k ala Burak Çukurova-Vedat Bostancı 2017 Türkiye Ralli Şampiyonasında Pilotlar ve Co-Pilotlar şampiyonluklarını ilan ederken, Bc Vision Motorsportta Türkiye Ralli Şampiyonası Takımlar Şampiyonu oldu.

Skoda  Fabia R5’in dayanıklığının ve  hızının altını çizen şampiyon Burak Çukurova, “Fabia R5 tüm hafta sonu boyunca kusursuzdu. Çok güçlü ve hızlı bir araca sahibiz. Harika bir yarış geçirdik ve sezonun bitmesine bir yarış kala şampiyonluğumuzu ilan ettik“ dedi.

2017 sezonunun son yarışı, 11-12 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Kocaeli Rallisi olacak.