Fenerbahçe istatistiklerde dibe vurdu

Fenerbahçe istatistiklerde dibe vurdu
fenerbahce

Ligde  4 gol atan  oyuncusu bulunmayan  Fenerbahçe, ceza alanına top atmada 9’uncu, isabetli  şutta 4.6 ortalama  ile 13. sırada yer alıyor.

Süper  Lig‘de yarın akşam  Kayserispor’u konuk  edecek Fenerbahçe‘nin  hücum istatistikleri  endişe veriyor.

Sarı-lacivertliler geride kalan 9 haftada  17 gol atmasına rağmen, gole gitme konusunda sıkıntı yaşıyor. 4 gol atan oyuncusu bulunmayan Kanarya’nın hücumda en etkili ismi  Valbuena. Maç başına 1 isabetli şutla oynayan yıldız da ligde kendisine ancak 22’nci sırada yer bulabildi. Fransız oyuncu  şut istatistiğinde de ilk 25’e giren tek isim. Maç başına 2.1 şut ile 19. sırada. Valbuena en iyi asistçiler arasında da 20’nci sırada.  Yine  rakipten karşılanan topta, Fenerbahçe’den hiçbir oyuncu ilk 25 içinde yer almıyor. Fenerbahçe’nin ceza sahasından uzakta o ynadığının bir göstergesi de ceza alanına atılan toplar.

Gençlerbirliği’nin bile gerisinde

Aykut Kocaman’ın  ekibi maç başına 38 ile bu alanda da ligde ancak 9. olabildi.  İç sahada bu oranı 41.5’a çıkaran Kanarya buna rağmen 9 puanlı  Trabzonspor’un (43.5) bile gerisinde yer alıyor. Deplasmanda ise bu  oran 35.2’ye iniyor ki bu  Gençlerbirliği’nden daha düşük. Ceza  alanına topla fazla  giremeyen Fenerbahçe doğal olarak şut  konusunda da oldukça cimri. Geride  kalan 9 haftada 11.7 şut ortalaması ile oynayan  sarı-lacivertliler bu kategoride de 8’nci sırada kaldı. İsabetli şutta ise durum daha da vahim.  Maç başına 4.6 şut atan F.Bahçe ancak 13’üncü sırada.