Emlak Konut’tan 2017’de 13 milyarlık ihale rekoru

Emlak Konut’tan 2017’de 13 milyarlık ihale rekoru

murat kurum

Emlak Konut GYO Türkiye’nin en büyük gayrimenkul firması olarak, bu yıl yapmış olduğu ihalelerle dikkatleri üzerine topladı. Emlak Konut’un bu yıl içerisinde gerçekleştirmiş olduğu ihale miktarı toplam 13 milyar TL’yi buldu.

Hürriyet Gazetesi muhabirlerinden Gülistan Alagöz’ün haberine göre, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO, 2017 yılı içerisinde gerçekleştirmiş olduğu ihaleler ile adından söz ettirdi. Emlak Konut 2017 yılı içerisinde toplam 13 milyarlık ihale gerçekleştirerek rekor sayılacak bir düzeye ulaştı.

2017 yılı içerisinde yapılan toplam 13 milyarlık ihaleler hakkında Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ‘2017 senesi içerisinde İstanbul, Zeytinburnu Beştelsiz, Şile Çavuş, Beykoz Riva ve Tuzla İçmeler ihalelerini gerçekleştirdik. İzmir’de ise, Tariş Kooperatifi ile yapılan protokol kapsamında Konak 1’inci ve 2(inci etap arsalarımızı ve Antalya Muratpaşa’daki arsalarımızın ihalelerini gerçekleştirdik. Ve ayrıca Küçükçekmece’deki hem konsept hem ölçek olarak garklı konumlandırdığımız Bizim Mahalle projemizin 2. etap ihalesini 2 milyar değer oluşturarak rekor nitelendirebileceğimiz hedeflenen gelir rakamına ulaştık.

Yapılan kampanyanın etkisi çok olacak

Kurum, 2017 yılının iy yarısından itibaren gerçekleştirdiğimiz 3 bin 556 bağımsız bölüm satışı, 3 milyar 906 milyon TL satış değeri ve 617 bin metrekare satılabilir alan değeri olarak beklentileri doğrultusunda ilerlediğini bildirdi. Kurum, Emlak Konut GYO’nun çatısı altında başlattığı ‘şimdi al 2019’da öde’ ve ayrıca Anadolu projesi için başlatmış olduğu yüzde 5 peşinas 240 ay vade ile konut sahibi olma fırsatlarının sunulduğunu bu yapılan yeni kapmanyalarla yıl sonu rakamlarımızı olumlu etkileyeceğini dile getirdi.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, geçen ay 796 milyon TL değerinde arsa satışı yaptıklarını ve Emlak Konut GYO’nun bu arsalar üzerinde 6,3 milyon metrekare üzerinde proje geliştirdiğini dile getirdi.