Ekim ayında konuta 8,2 milyarlık dev yatırım

2017 yılı Eylül ayının 15’i itibari ile başlayan konut Gayrimenkul sektöründeki hareketlilik hız kesmeden Ekim ayı içindede devam etti. Ekim ayında inşaat firmaları yeni projelerini basına, sektöre ve yatırımcılarına tanıtarak lansman satışlarına start verdi.

Ekim ayında toplam 17 konut projesi tanıtım sonrası satışlara başladı. Türkiye ekonomisini ayakta tutan lokomotif sektör olan inşaat gayrimenkul sektörü herşeye rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Gayrimenkul sektörüne her geçen gün katılan yeni firmalarla konut satışlarında yoğun bir rekabet yaşanmaya başlandı. Son günlerde inşaat firmalarının satışlardaki durgunluktan yakınmasının ardındaki asıl neden inşaat sektörüne giren firma sayısının ve projelerin çoğalması oldu. Vatandaşın talebi yine aynı hızda devam ediyor ancak satış tarafında satıcı çoğalması nedeni ile alıcıların dağılımı her projeye bölündüğünde satış oranı firma bazında azalma göstermiş oluyor. Ama sektör herşeye rağmen yoluna devam ediyor. İnşaat firmalarının vatandaşa güveni vatandaşında inşaat firmalarına güveni tam.

Emlak Sektöründe Ekim ayı içinde yeni satışa başlayan konutların toplam konut sayısı 11 bin 347 oldu. En çok İstanbul’da yeni proje satışa çıktı, İstanbul’u İzmir, Ankara ve Sakarya izledi. Bu bölgelerde satışa çıkan toplam 17 projede toplam yatırım bedeli ise 8 milyar 178 milyon TL’yi buldu.

En uygun metrekare fiyatı İnciyaka Ankara’da 2 bin 750 TL

Konut üreticileri bu sene inşaat malzemelerindeki artışları satış fiyatlarına yansıtmadıklarını ve bu durumun vatandaş için bir nimet olduğunu konut almanın çok uygun bir zaman olduğunu dile getiriyorlar. Ekim ayı itibari ile satışa çıkan konutların lansman dönemine özel fiyatlarla indirimli olarak çıkması vatandaş açısından çok önemli. En uygun metrekareli konut projesi Ankara‘da hayata geçen İnciyaka Ankara Projesi metrekaresi 2 bin 750 TL’den başlıyor. İstanbul‘da yeni projelerde metrakare fiyatları 3 bin 200 TL’den başlıyor 12 bin TL’ye kadar yükseliyor. İzmir‘de ise 4 bin TL civarlarında başlayan fiyatlar Sakarya‘da 3 bin 800 TL’den başlıyor.

Ekim ayı toplam konut satışı

17 YENİ PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN ALTTAKİ LİNKLERE TIKLAYABİLİRSİNİZ

Ağaoğlu Çekmeköy Park

DKY Ada

Luxera Meydan ve Yenibosna

Avenue İstanbul

Makyol Santral

Nidapark Bomonti

Avrupark Hayat

We Haliç

Validebağ Konakları

Self İstanbul

Locamahal Veliefendi

Cadde 54

Nuvo Dragos

İnciyaka Ankara

Nef Çamlıtepe