Vadikoru projesi’nde daireler 590 bin TL’den başlıyor

Vadikoru projesi’nde daireler 590 bin TL’den başlıyor
Vadikoru Merih Deligoz MuratKader_BahattinUcar_AtakanUcar
İnvest İnşaat tarafından İstanbul Ayazağa’da yaşama sunulacak olan yeni proje Vadikoru, bugün sabah saatlerinde Çırağan Sanayı’nda düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı ve satışlara başladı. Toplam yatırım bedili 200 milyon lira olan Vadikoru projesi’nde 242 konut, 84 ogis ve 12 ticari birimden oluşacak. Bu bölgedeki birçok konut üreticisinin fiyatlarına göre daha uygun bir fiyat ile satışa çıkan Vadikoru projesinde metrekare fiyatları 3 bin dolardan başlıyor. Şerefiye artışlarının daireler arasında çok az olduğu projede ön talep döneminde yoğun bir talep yaşandı. Vadikoru projesi bir kentsel dönüşüm projesi olarak yaşama sunulacak. 

Vadikoru nerede

Sarıyer ilçesinde Ayazağa bölgesinde dönüşüme büyük katkı sağlayan İnvest inşaat, bu bölgede daha önce hayata geçirdiği Vadi İstanbul projesi ile Türkiye’nin örnek gösterilecek sanayi dönüşümü projeleri arasında en büyük dönüşüm projesini hayata geçiren İnvest inşaat, Vadikoru projesi ile bir başka sanayi dönüşümü projesini daha hayata geçiriyor.

Sarıyer Ayazağa’da ikinci önemli sanayi dönüşümü projesine başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar: ‘Bu bölgede gerçekleştireceğimiz ikinci proje Vadikoru projemiz sanayi dönüşümüne örnek gösterilecek bir proje olacak. Etrafı Belgrad ormanı ile çevrili olan Vadikoru, 20 bin metrekare arazi üzerinde toplam 85 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yükselecek. 200 milyon liralık yatırım yapacağımız proje 3 blok ve 2 blokta ofis ve ayrıca bu blokların altında 12 adet de ticari üniteye yer vereceğiz. Toplam 242 daire, 84 ofis, 12 ticari ünite yer alacak.

‘Konut ile ofisler yaşam olarak birbirinden farklı’

Vadikoru projemizin çevresi ve iç yapısı olarak, 3 tarafı ormanla çevrili bir proje. Projede ofis ve konutları yaşam olarak birbirinden ayırmış durumdayız. Tepeden bakınca bir bütün ancak içinde ayrı olacak bir proje Vadikoru projemiz.’ dedi.

‘Ön talep döneminde yüzde 40’a yakın talep aldık’

Uçar, geçtiğimiz yaz dönemine rağmen iyi bir verim aldıklarını söylerken, ‘Projeniz etkili bir proje ise ve de bölgeye de hakimseniz yaz aylarının olumsuz etkilerinden etkilenmiyorsunuz. Biz bunu Vadikoru’da yaşadık. Yaz döneminde projenin yüzde 40’ı kadar ön talep aldık’ dedi.

Lokasyon ile yoğun yeşilllik tercih sebebi olacak

İstanbul’un iş merkezi olan Levent-Maslak bölgesine yakın olması ile dikkat çeker Vadikoru projesi, Seyrantepe metrosu’na Invest İnşaat’ın da yatırımcısı olduğu Havaray ve Vadi İstanbul AVM’ye 300 metre uzaklıkta yer alıyor. Bunun yanında Vadikoru, İstinye sahiline 5 km, Göktürk’e 7 km, Maslak’a ise 3 km uzaklıkta yer alıyor. 3 tarafının Belgrad ormanlarıyla çevrildiği projede alışveriş için bir caddesi, kapalı otopark(açık-kapalı), sauna, hamam, fitnes salonu, yüzme havuzu, spor sahaları yürüyüş alanları ve çocuk oyun alanları yer alacak.

Vadikoru Projesi’nde metrekare fiyatları 8 bin liradan başlıyor

Projede Ofislerin metrekare fiyatları 3 bin dolardan başlarken, konutların metrekare fiyatları ise 8 bin liradan başlıyor.

 

VadiKoru projesi’nde konut fiyatları şöyle:

1+1   67 ile 85 metre             590 bin ile 829 bin TL arasında

2+1   105 ile 159 metre        1 Milyon lira ile 1 milyon 450 bin TL arasında

3+1   177 ile 191 metre        1 milyon 700 bin lira ile 1 milyon 900 bin TL arasında olacak.

 

Vadikoru projesi’nde geniş cam yüzeyler kullanılarak güneş ışığından dafa fazla faydalanılacak. Projenin çatısında rüzgar panelleri ile çatının kullanımı sağlanacak.