Kuzu Grup, dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhiti arasında yerini yükseltti

Türkiye ekonomisini geleceğe emin adımlarla ilerleten ve lokomotifi olan inşaat sektörü, bu sene de Engineering News Record (ENR) tarafından yapılan ve Dünya’nın en büyük 250 uluslararası müteahhidi olarak seçilen listesinde toplam olarak 46 Türk inşaat sirketi ile yer aldı, yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinde dünyada 10’uncu kez Çin’den sonra dünya 2’ncisi olmayı başardı.

Dünyada önemle takip edilen rapor ile ilgili Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu açıklama yaptı,  “İnşaat sektörümüz, uluslararası platformlarda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Dünyanın her yerinde prestijli projelere imza atan sektörümüz, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Ülkemizin adını böyle önemli platformlarda görmek bizim için gurur verici. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda proje hayata geçiren Kuzu Grup olarak bu yıl 11 basamak yükselerek, ENR listesinde 130’uncu sırada yerimizi aldık. Yeni projeler üstlenerek, dünyada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Tamamlanan 500’ün üzerinde proje ve 100 binden fazla konuta sahip olduklarını belirten Kuzu, bugüne kadar hayata geçirdiğimiz projeler ile ülkemizin başarısına katkı sağlamaktan gurur duyduklarını sözlerine ekledi.

Yaklaşık 75 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Kuzu Grup, uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record (ENR) tarafından hazırlanan Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde 2015 yılında 151’inci, 2016 yılında ise 141’inci sırada yer almıştı.

www.kuzugrup.com