Avrupa Konutları Yamanevler ne kadar prim yapar?

Artaş İnşaatın İstanbul Anadolu yakasında hayata geçirdiği ilk projesi olan Avrupa Konutları Yamanevler projesi ne kadar prim yapar? Daha önce hep Avrupa yakasında proje üreten Artaş inşaat Anadolu yakasınada açıldı… Proje olarak konut tesliminde nasıl bir potansiyel gösterir ve ne kadar prim yapar?

8 Ağustos salı günü yapılan basın toplantısndan sonra lansman satışlarına başlayan Avrupa Konutları Yamanevler projesi, Ümraniye Alemdağ caddesi üzerinde Oryataş A.Ş’ye ait Ümran boru fabrikasının bulunduğu arazi üzerinde bir fabrikadan kentsel dönüşüm olarak projelendirildi. 11 Eylülde ise Dubai’de Cityscape Fuarı’nda 2’nci kez lansmana çıkacak olan Avrupa Konutları Yamanevler  projesi 11 konut 2 ofis bloğu olarak toplamda 13 bloktan oluşacak. 1672 ve 38 ticari birimden oluşan projede metrekare fiyatları 6 bin 550 TL’den başlıyor.

Artaş inşaatın bu dev projesinin prim potansiyeli hakkında Artaş yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya açıklamalarda bulandu. Basın toplantısı sonrası basın mesuplarının sorularını yanıtlayan Çetinsaya, projenin 24 ayda tamamlanmasını hedeflediklerini ve Yamanevler’e bugünden yatırım yapanların teslim tarihinde yüzde 35 prim getirisi yakalayacaklarını tahmin ettiğini söyledi. 

Dev Projede 1+1’den 4+1’e kadar çeştlikte ve büyüklüklerde inşa edilecek olan konutların satış fiyatları lansman dönemi içinde 484 bin TL başlayıp 1 milyon 812 bin TL’ye kadar çıkıyor. Bu fiyatlara yüzde 1 oranında olan KDV, abonmanlık bedelleri, dask bedeli ve tapu masrafları dahil.