Tesla dünyanın en değerli kaçıncı otomotiv şirketi oldu?

Tesla dünyanın en değerli kaçıncı otomotiv şirketi oldu?

Tesla büyük atağa geçti!

Tesla markası dünyanın en değerli otomotiv şirketleri arasında 4. sıraya yükseldi..

Amerika New York borsasında işlemler gören Tesla’nın hisse başına bugün değeri 376,87 dolara kadar yükselirken, markanın ve firmanın piyasa değeri ise 63,68 milyar dolara yükseldi.

Ve böylece, piyasa değeri yaklaşık olarak 55 milyar dolara çıkan Alman otomotiv şirketi BMW’yi de geride bırakarak dünyanın en değerli 4. otomotiv şirketi olmayı başardı… Geçtiğimiz nisan ayında Amerikalı General Motors’u geride bırakan Tesla, Amerika’da  piyasa değeri en yüksek olan otomotiv firması oldu.

Tesla firmasının’nın 2017 yılının ilk çeyreğinde teslim ettiği toplam araç sayısının, geçen  yılın aynı dönemine göre yüzde 69 yükselerek 25 bine ulaştığına ve bu alanda  şirketin kendi bünyesinde bir rekor kırdığına işaret eden uzmanlar yatırımcıların firmanın geleceğine güvendiğini, ve bu nedenle de şirketin hisselerine talebin arttığını söylüyor.

Dünyada otomotiv piyasasında değeri en yüksek otomotiv şirketleri arasında Toyota birinci sırada yer alırken, Daimler AG ikinci, Volkswagen üçüncü sırada bulunuyor.