THY’nin simülatör eğitim merkezi; dünyanın en büyüğü olacak

THY’nin simülatör eğitim merkezi; dünyanın en büyüğü olacak

Türk Hava Yolları; tek yapı üzerine kurulu olan dünyanın en büyük simülatör eğitim merkezini kuruyor.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul Florya’da bulunan 60 bin metrekarelik arsası üzerinde Mayıs 2016 tarihinde Hisar İnşaat tarafından yapımına başlanan Uçuş Eğitim Merkezi  Türkiye’nin ve dünyanın tek yapı üzerine kurulu en büyük simülatör eğitim tesislerinden biri olacak.

30.000 M2 KAPALI ALANDA YER ALIYOR
Yaklaşık 30 bin metrekare kapalı alana sahip bu tesiste, 18 adet simülatör cihazı ile eğitim verilebileceği gibi, aynı zamanda, diğer sosyal alanları ile, değişik eğitim aktiviteleri ve etkinlikler de yapılabilecek.

GÜÇLÜ CİHAZLAR İLE DESTEKLENİYOR
1100 kva gücüne sahip Dinamik UPS sistemi, 2 adet 1250 kva’lık jeneratör tesisi ve yine 2 adet 1250 kva’lık trafo tesisi ile 1 saniye dahil elektrik kesintisinin öngörülmediği bu tesisin iklimlendirmesi de çok güçlü mekanik cihazlar ile sağlanmakta.

2017 SONUNDA HAZIR
En kaliteli ürünler ve markalar ile tesis edilen bu yapının uzun yıllar boyu gerek THY pilotları ve adaylarına gerekse de dışarıdan bu hizmeti almaya gelen yabancı müşterilere hizmet vermesi planlanıyor. Toplam 1 yılda tamamlanması planlanan bu eğitim binasının hali hazırda 1 fazı THY A.O’na teslim edilmiş ve 3 adet simülatör cihazı montajı başlamış durumda.