Konut, güvenli liman olmaya devam ediyor

Konut, güvenli liman olmaya devam ediyor

konut-guvenli-liman-olmaya-devam-ediyor

TÜİK’in açıkladığı Konut Satış İstatistikleri Kasım 2016 rakamlarına ilişkin Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ’dan değerlendirme.

 

TÜİK Kasım ayı konut satış rakamlarını açıkladı, Kasım’da yüzde 25.1 oranında artış görüldü 132 Bin 655 adet konut satışı olduğuna dikkat çeken Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Kasım ayı konut satış rakamlarının açıklanması sonrasında önemli değerlendirmelerde bulunan Doğan Dağ, “ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörümüz 2017 yılında da büyümeye devam edecektir.” dedi.

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ değerlendirmesinde, “Konut, güvenli liman olmaya devam ediyor” dedi.

Dağ açıklamasında, İnşaat sektörüne ivme kazandırmak için başlatılan konut kampanyalarının ardından, bankalarında konut kredilerini aşağı çekmesiyle birlikte konut satışlarının hız kesmeden artarak devam ettiğini görüyoruz. Konut kampanyaları ile birlikte sektörde ciddi bir hareketlenme yaşandı. İnşaat sektörü, 2016 yılında ülke olarak yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen büyümeye ve genişlemeye devam etti. TÜİK’in açıklamış olduğu son verilere göre Türkiye genelinde konut satışları 2016 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,1 oranında artarak 132 bin 655 oldu. Bu da bizlere konut yatırımlarını vatandaşlarımızın en güvenli liman ve yatırım aracı olarak görmeye devam ettiğini gösteriyor. Konut satışlarıyla beraber yatırımların da artmasıyla birlikte ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörümüz 2017 yılında da büyümeye devam edecektir.” dedi.

– İşte Kasım 2016’da TÜİK’in açıkladığı konut satış rakamları

http://emlaktuel.com/2016/12/24/kasimda-132-bin-655-konut-satildi/