Esenyurt bölgesi 3. havalimanıyla uçacak!

Esenyurt bölgesi 3. havalimanıyla uçacak!

bahcesehir-ve-esenyurt-a-piyango-vurdu-1450367303

Dünyanın en büyük havalimanı olan Yeni İstanbul Havalimanı’nın 2018’de kapılarını açmasıyla Esenyurt en gözde semtler arasında zirveyi zorlayacak

Dünyanın en büyük havalimanı olan Yeni İstanbul Havalimanı’nın 2018’de kapılarını açmasıyla Esenyurt en gözde semtler arasında zirveyi zorlayacak. Agency Gayrimenkul’ün kurucularından Gül Gül, “Üçüncü havalimanının açılması emlak piyasasını da etkileyecek. Esenyurt bölgesi, yeni havaalanıyla birlikte uçuşa geçecek” dedi.

Büyük bir heyecanla beklenen Yeni İstanbul Havalimanı’nın 2018 yılında tam kapasiteyle hayata geçmesi planlanıyor. Dünyanın en büyük havaalanı olması planlanan Yeni İstanbul Havalimanı’nın yaklaşan açılış tarihiyle birlikte piyasalar da hareketlenmeye başladı. Agency Gayrimenkul’ün kurucularından Gül Gül, üçüncü havalimanının gayrimenkul piyasasını yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Gül Gül, “Üçüncü havalimanı büyük bir yatırım, çok önemli bir yapı. İstanbul’un odağı bir anda çok farklı bir yöne kayabilir. Deneyimlerimize dayanarak yeni havalimanıyla birlikte Esenyurt bölgesinin uçuşa geçeceğini düşünüyoruz. Havalimanına ulaşımın kolaylığı, bu bölgede üretilen nitelikli binalar ve sunulan kaliteli yaşam Esenyurt’u tercih sebebi haline getiriyor” dedi.

“Yatırım için de doğru adres”

Esenyurt’un hem yaşam hem de yatırım anlamında doğru adres olduğunu belirten Gül Gül sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu bölgede yaşam kalitesi sürekli artıyor. İnsanların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan binalar, Esenyurt ve çevresini tercih sebebi haline getiriyor. Havalimanının da bu bölgeye yakın bir noktada konumlanması Esenyurt’un değerini artıracak. Yaşamını sürdürmek isteyenlerin yanı sıra yatırım yapmak isteyenlerin de adresinin bu bölge olacağını düşünüyoruz…”

Esenyurt Belediyesi’nin de çalışmalarıyla birlikte Esenyurt’un son 5 yılda yaklaşık 7 kat büyüdüğünü söyleyen Gül Gül, “Esenyurt Belediyesi çok doğru yatırımlarla gelişimi destekledi. Bu gelişimin önümüzdeki yıllarda çok daha hızlı bir şekilde süreceğini söyleyebiliriz. Esenyurt büyüyerek ve yatırımlarla gelişmeye, kaliteli yaşamın adresi olmaya devam edecek” dedi.