Akyazı Stadı bugün açılacak!

Akyazı Stadı bugün açılacak!

Akyazı Stadı 40 bin 461 koltuk kapasiteli olacak. Akyazı Stadı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün açılışı yapılacak. Kompleksin adı ‘Şenol Güneş Kompleksi’ olacak.

40 bin 461 koltuk kapasiteli karadenizin bu dev stadyumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün açılıyor. Bu dev komplekse Şenol Güneş’in adı verilecek.

Trabzonspor’un artık bundan sonra maçlarını oynayacağı bu dev spor kompleksinin resmi protokol açılışı bugün saat 18.30’da yapılacak. Trabzon şehir merkezindeki Akyazı mevkisindeki denizin dolgu alanının tamamlanmasının ardından 24 Kasım 2013’te temeli atılan ve geçen sürede bütün çalışmaları sona eren tesisin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla açılışı yapılacak. Toplam 6 bin 500 ton çelik kullanılan çatının çevre dostu olarak kendini temizleme ve hava kirliliğini giderme özelliği ise büyük dikkati çekiyor.

AKYAZI STADININ ADINI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

“Akıllı çatı” olarak bilinen smart roof sistemi kullanılan stat, bu özelliğiyle dünyada beşinci sırada yer alacak, Türkiye’de ise bir ilk olacak. Kapasitesi 40 bin 461 olan statta, 2 bin 954 VIP, 196 protokol, 282 basın ve 80 engelli koltuğu bulunacak. Stadda 80 metrekare olan skorbord, 7,5 megapiksel aralığında olmasıyla da Türkiye’de yine bir ilk olma özelliğini taşıyor. Komplekse Şenol Güneş’in adı verilecek. Açılışta 80’lerde oynayanlarla 96 döneminde oynayanlar maç yapacak. Şenol Güneş 80’lerin kalesine geçecek. Stadın adını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.