Strada Bahçeşehir’de 2 haftada 200 satış!

Strada Bahçeşehir’de 2 haftada 200 satış!

akzirve-strada4

Bahçeşehir’de Akzirve Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen ve 2 hafta önce lansman yapılarak satışa çıkan projede yoğun ilgi sonucu 2 haftalık süreçte 200 kanut satışı gerçekleştirildi. Bahçeşehir Strada projesine yoğun ilgi olduğunu vurgulayan İbrahim Maasfeh, lansmana çıktıkları 15 günlük südede 200 satış olduğunu bildirdi.

 

Akzirve Gayrimenkul ve Yatırım’ın CEO’su İbrahim Maasfeh, Bahçeşehir’de hayata geçirdikleri Strada projesin ile ilgili Karar gazetesinden Hamide Hangül’e açıklamalarda bulundu

Bahçeşehir’de Akzirve Gayrimenkul tarfından 1.5 milyar liralık yatırımla yükselen Strada konut projesi, toplam üç etaptan oluşuyor. Toplam 2 bin 500 dairenin yer alacağı projenin ilk etabında 747 konut var, konut teslimleri ise Aralık 2018’de başlayacak.

15 Temmuz sonrası Şimdilerden 1 milyar dolar FETÖ‘nün püskürtülen darbe kalkışması sonrasında Körfez’den yatırım kararı geldi. Suudi Al Qemam, konuta 1 milyar dolar ayırdı. Akzirve Gayrimenkul CEO’su İbrahim Maasfeh, “Grubumuz, 15 Temmuz sonrası, pazartesi sabah bu yatırımın 10 milyon dolarlık kısmını gönderdi” diye konuştu.

Zeytinburnu’nda 400 kişiyle anlaştık

Zeytinburnu Ambarlar’da tüm hak sahipleriyle anlaştıklarını açıklayan ibrahim Maasfeh, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz oradaki hak sahiplerine tek bir seçenek sunmadık. Kat karşılığı sunduk, hasılat paylaşımı sunduk. Daire de önerdik. Tabi bazı kişiler de var’ben konut istemiyorum, ticari istiyorum’diyor. Herkes projenin içinde yer alacak. Bu arazide 245 hissedar vardı, ancak satış için 400 kişiyle görüştük. Biliyorsunuz Zeytinburnu Ambarlar 1972’de kurulmuş. İntikal eden hak sahipleri de olduğundan 400 kişiyle görüştük ve anlaşma sağladık. Lansmana, 2017 ikinci yarıda çıkacağız.

Bahçeşehir Strada 2 haftada 200 sattı

Strada projesinin yoğun ilgi gördüğünü de vurgulayan İbrahim Maasfeh, lansmana çıktıkları 15 günlük südede yaklaşık 200 satış olduğunu bildirdi. Bahçeşehir bölgesinde metrekare fiyatlarının 3 bin 500 liradan başladığını ifade eden Maasfeh, “Bizim projemiz konsept, lokasyon, kullandığımız malzeme ve iç dizayn açısından daha farklı. Strada projemizde teslim sonu metrekareler 4 bin – 4 bin 500 lira seviyesine ulaşır. Bu ilk etap için böyle, diğer iki etapta değer artışı daha yüksek olacak”dedi.

Projenin birer yıl arayla teslim edileceğini ifade eden Maasfeh, “Erken teslim de olabilir” ifadelerini kullandı. Kur yükselişlerinin inşaat maliyetlerine etkisini de değerlendiren Masfeeh, dolardaki artışın demir fiyatlarına yüzde 25 etkisi olduğunu söyledi. Ancak doların tüm dünyada değer kazandığına işaret eden Maasfeh, “Kur dalgalanmalarını takip ediyoruz.

 

Yatırım için Yalova’ya da bakıyoruz

İstanbul’da Kayaşehir ve Halkalı bölgelerini de takip ettiklerini de açıklayan İbrahim Maasfeh, ayrıca Bursa, Yalova gibi İstanbul’a yakın yerlerin de ilgilerini çektiğini söyledi. Maasfeh, şöyle devam etti: “Yeni açılan Osmangazi Köprüsü ve otoyollarıyla İstanbul, Bursa ve Yalova’ya daha yakın hale geldi.

Biz hem konut, hem lojistik projeleri düşünüyoruz. Yalova’da bir konut projesi planlıyoruz, burada araziyle ilgili çalışmaları 2017’de bitirip, başlayabiliriz.”

www.stradabahcesehir.com