Artaş İnşaat, AVM kiralarında TL’ye geçti

Artaş İnşaat, AVM kiralarında TL’ye geçti
Artaş İnşaat, Dolar ve Euro’nun yükselişi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile AVM’lerindeki kirayı TL’ye çevirdiğini açıkladı.
artaş
40 yıllık bir geçmişe sahip olan inşaat, turizm ve AVM alanlarında faaliyet gösteren Artaş İnşaat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, geçtiğimiz hafta sonu çağrısını yinelediği “Tüm ticari alışverişlerde Türk Lirası kullanılması” çağrısına destek verdi.
Halk, dolar satmaya devam ederken, Artaş İnşaat da bu dayanışmaya destek vererek ArenaPark, ArmoniPark ve Kayseri Park AVM’lerindeki kira getirilerini TL’ye çevirme kararı aldı.
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağırısıyla birlikte grubumuz bünyesinde bulunan alışveriş merkezlerimizde kiraları TL cinsine çevirdik. Artaş İnşaat olarak devletimizin aldığı ekonomik her tedbirin ve çalışmanın destekçisi olduk. Bu anlamda İstanbul’da faaliyet gösteren ArenaPark, ArmoniPark ve Kayseri’de bulunan Kayseri Park AVM’de, kiraların tamamını TL’ye çevirme kararı aldık. Ülkemiz ekonomisine ve milli para birimimize olan güvenimiz her zaman tamdır.” dedi.