Fuzul Grup’tan konut satışında Türk Lirası’na geçiş

Fuzul Grup’tan konut satışında Türk Lirası’na geçiş
Markalı konut projeleri ile adından sıkça söz ettiren Fuzul Grup, konut satışılarında dövizle satıştan vazgeçerek sadece Türk lirası ile satış dönemine geçti.

Şu günlerde piyasalarda dolar ve euro’nun ani hızlı yükselişinin, reel ekonomiyi olumsuz etkilememesi için devletin aldığı önlemlere, özel sektör de destek vermeye başladı. Yeni yıl 2017 yılını yatırım yılı olarak kabul eden Fuzul Grup, 2017’de 2 bine yakın konut inşaasına başlayacak olan firma Fuzul Grup, yabancılara satışta dahi olmak üzere dolar kullanmama, TL ile konut satışı yapma kararı aldı.

“YABANCILARA DA KONUT SATARKEN TL KULLANACAĞIZ”

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, “Bu yıl ülke olarak darbe girişimi, terör gibi konular da pek çok badire atlattık. Ülkenin iş adamları, yatırımcıları olarak Türkiye’nin geçtiği zorlu bu  süreçte dahi yatırımlarımızdan vazgeçmeyi, durmayı, beklemeyi hiç düşünmedik. Çalışmaya, üretmeye, yeni projeler geliştirmeye konsantre olduk. Şimdi Türkiye’de ve tüm gelişen piyasalarda doların ülke para birimlerine göre hızlı bir yükselişine tanık oluyoruz. Devletimizin aldığı yüreklendirici tedbirler var. Özel sektörün de daha fazla adım atması gerekiyor. Biz Fuzul Grup olarak 2016 yılında yaptığımız yatırımların çok daha fazlasını 2017 yılında gerçekleştireceğiz. Yatırımlarımızı yaparken de ‘Türk Lirası’ dışında herhangi bir yabancı para birimi kullanmayacağız. Yabancıya konut satarken de dolar-euro’yu değil; Türk Lirasını kullanacağız” dedi.

Fuzul Grup olarak Olimpa AVM’de de uzun yıllardan beri Türk Lirası ile kiralama yaptıklarını hatırlatan Akbal, yatırımcıları da TL ile borçlanmaya ve yatırım yapmaya davet ettiklerini belirtti. Fuzul Grup, 2017 yılında 2 bine yakın yeni konut inşa edecek ve Türkiye’ye 2 milyar TL’lik  yeni yatırım gerçekleştirecek.